Ekebydalen IP Konstgräs (plan 1)

Anläggning
Ekebydalen IP
Adress
Uppsala
Zon
Uppsala
Kommun
Uppsala
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
105x65 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ekebydalen IP Konstgräs

Uppsala
59.84564, 17.60842
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Mars
2020-03-01 Upplandscupen Dam Grupp 5 Upsala IF - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-01 00:00 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-15 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-22 00:00 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - IK Apollon Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM P15 (05) IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM P14 (06) IF VP Uppsala - Rimbo IF P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM F15 (05) IF VP Uppsala - Alsike IF F05 Ekebydalen IP Konstgräs
April
2020-04-01 19:30 Upplandscupen Herr Grupp 5 Upsala IF - Märsta Syrianska FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-04 11:00 DM Junior (P01-02) Upsala IF - BKV Norrtälje Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-05 00:00 DM P13 (07) IF VP Uppsala - Enköpings SK FK Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-12 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rasbo IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-19 00:00 DM F17 (03) Upsala IF - Sunnersta AIF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rådmansö SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Bälinge IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Sundbybergs IK Ekebydalen IP Konstgräs
Maj
2020-05-03 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Skuttunge SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - IK Sirius FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Tärnsjö IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Djursholm Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Häverödals SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Håbo FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Unik FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Tobo/Örbyhus FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Strands IF Ekebydalen IP Konstgräs
Juni
2020-06-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Fortitudo FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Östervåla IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - IK Brage Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-24 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Järlåsa Vittinge FF Ekebydalen IP Konstgräs
Augusti
2020-08-02 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Sigtuna IF FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-02 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rimbo IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-02 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Dalkurd FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Åsunda IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-14 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Palestinska FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Märsta IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Ullfors IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Enskede IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköpings SK FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-28 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Tierps IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Månkarbo IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Steneberg Ungdoms IF Ekebydalen IP Konstgräs
September
2020-09-06 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Järfälla Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - FC Kraftleden Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Upplands-Ekeby/Olands FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Procyon BK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköping United FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Akropolis IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-25 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Bälinge IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Brottby SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 14:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Frösunda SK Ekebydalen IP Konstgräs