Berga IP, konstgräs (plan 2)

Anläggning
Berga IP, Eslöv
Adress
Verkstadsgatan 1, 24138 ESLÖV
Zon
Lundazonen
Kommun
Eslöv
Telefon
0413-62492 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja (200 lux)
Storlek
105x65 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Berga IP, konstgräs

Verkstadsgatan 1, 24138 ESLÖV
55.83694, 13.31978
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-08 12:00 Träningsmatcher Div.1-2 Eslövs BK - IF Lödde Berga IP, konstgräs
2020-02-09 12:00 Träningsmatcher Lund herrar GOF IF - Stora Harrie IF Berga IP, konstgräs
2020-02-09 14:30 HJ Träningsmatcher Lund ungdom man Eslövs BK - Staffanstorp United FC Berga IP, konstgräs
2020-02-15 14:00 Träningsmatcher Lund herrar Harlösa IF - Lunds FF Berga IP, konstgräs
2020-02-16 14:00 HJ Träningsmatcher Lund ungdom man Eslövs BK - Södra Sandby IF Berga IP, konstgräs
2020-02-23 14:00 Träningsmatcher Lund herrar Örtofta IS - Lödde FF Berga IP, konstgräs
2020-02-29 12:00 DM Damer grp.10 TFK Nova Eslöv (4) - Stehags AIF (3) Berga IP, konstgräs
2020-02-29 16:00 Träningsmatcher Div.1-2 Eslövs BK - Tomelilla IF Berga IP, konstgräs
Mars
2020-03-01 10:00 Träningsmatcher Lund herrar Löberöds IF - Södra Rörums Bygdeförening Berga IP, konstgräs
2020-03-01 12:00 DM Herrjunior grp.3 Stehags AIF - Dösjöbro IF Berga IP, konstgräs
2020-03-01 14:00 DM P16 grp.5 Eslövs BK - Torns IF Berga IP, konstgräs
2020-03-01 14:00 DM Herrar grp.17 GOF IF (6) - Bunkeflo FF (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-01 14:00 DM Herrar grp.11 Trollenäs IF (5) - Väsby FK (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-01 14:00 DM Herrar grp.13 Harlösa IF (6) - Branteviks IF FF (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-01 14:00 DM P14 grp.8 Trollenäs IF - Åkarps IF Berga IP, konstgräs
2020-03-04 20:00 Träningsmatcher Div.1-2 Eslövs BK - Torns IF Berga IP, konstgräs
2020-03-07 14:00 DM Herrar grp.17 GOF IF (6) - AC Kvarnby (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-07 16:00 DM Herrar grp.15 Stehags AIF (5) - Saba Palestina KIF (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-08 12:00 DM P16 grp.5 Trollenäs IF - Torns IF Berga IP, konstgräs
2020-03-08 14:00 DM Herrar grp.11 Trollenäs IF (5) - Medina IF (5) Berga IP, konstgräs
2020-03-08 14:00 DM Damer grp.10 Stehags AIF (3) - FC Hessleholm (2) Berga IP, konstgräs
2020-03-08 16:00 DM Damer grp.10 TFK Nova Eslöv (4) - Röke IF (2) Berga IP, konstgräs
2020-03-14 10:00 DM Herrjunior grp.3 Stehags AIF - Fortuna FF Berga IP, konstgräs
2020-03-14 14:00 DM P14 grp.8 Trollenäs IF - Lunds BK Berga IP, konstgräs
2020-03-15 12:00 Träningsmatcher Div.1-2 Eslövs BK - FBK Balkan Berga IP, konstgräs
2020-03-15 14:00 Träningsmatcher Lund herrar Löberöds IF - FC Möllan Berga IP, konstgräs
2020-03-15 14:00 DM Herrar grp.13 Harlösa IF (6) - Lilla Beddinge BK (6) Berga IP, konstgräs
2020-03-15 14:00 DM Herrjunior grp.4 Eslövs BK - Torns IF Berga IP, konstgräs
2020-03-15 14:00 DM P16 grp.5 Eslövs BK - Trollenäs IF Berga IP, konstgräs
2020-03-20 19:00 Träningsmatcher Lund herrar Örtofta IS - GOF IF Berga IP, konstgräs
2020-03-21 10:00 Träningsmatcher Div.1-2 Eslövs BK - Högaborgs BK Berga IP, konstgräs
2020-03-28 10:00 Träningsmatcher Lund herrar Löberöds IF - Billeberga GIF Berga IP, konstgräs
2020-03-29 10:00 HJ Träningsmatcher Lund ungdom man Eslövs BK - Eskilsminne IF P03 Berga IP, konstgräs
April
2020-04-12 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Gärsnäs AIS Berga IP, naturgräs
2020-04-26 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Veberöds AIF Berga IP, naturgräs
Maj
2020-05-09 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Askeröds IF Berga IP, naturgräs
2020-05-17 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Berga IP, naturgräs
2020-05-30 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Köpingebro IF Berga IP, naturgräs
Augusti
2020-08-16 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Blentarps BK Berga IP, naturgräs
2020-08-30 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Tomelilla IF Berga IP, naturgräs
September
2020-09-20 14:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Sövestads IF Berga IP, naturgräs
Oktober
2020-10-03 15:00 DA Div.4 Södra TFK Nova Eslöv - Hörby FF Berga IP, naturgräs