Ekebydalen IP (anläggning)

Adress
Uppsala
Zon
Uppsala
Kommun
Uppsala
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ekebydalen IP

Uppsala
59.84564, 17.60842
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Mars
2020-03-01 Upplandscupen Dam Grupp 5 Upsala IF - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-01 00:00 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-15 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-22 00:00 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - IK Apollon Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM P15 (05) IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM P14 (06) IF VP Uppsala - Rimbo IF P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM F15 (05) IF VP Uppsala - Alsike IF F05 Ekebydalen IP Konstgräs
April
2020-04-01 19:30 Upplandscupen Herr Grupp 5 Upsala IF - Märsta Syrianska FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-04 11:00 DM Junior (P01-02) Upsala IF - BKV Norrtälje Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-05 00:00 DM P13 (07) IF VP Uppsala - Enköpings SK FK Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-12 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rasbo IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-19 00:00 DM F17 (03) Upsala IF - Sunnersta AIF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rådmansö SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Bälinge IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Sundbybergs IK Ekebydalen IP Konstgräs
Maj
2020-05-03 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Skuttunge SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - IK Sirius FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Tärnsjö IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Djursholm Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Häverödals SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Håbo FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Unik FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Tobo/Örbyhus FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Strands IF Ekebydalen IP Konstgräs
Juni
2020-06-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Fortitudo FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Östervåla IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - IK Brage Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-24 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Järlåsa Vittinge FF Ekebydalen IP Konstgräs
Augusti
2020-08-02 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Sigtuna IF FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-02 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rimbo IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-02 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Dalkurd FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Åsunda IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-14 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Palestinska FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Märsta IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Ullfors IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Enskede IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköpings SK FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-28 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Tierps IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Månkarbo IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Steneberg Ungdoms IF Ekebydalen IP Konstgräs
September
2020-09-06 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Järfälla Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - FC Kraftleden Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Upplands-Ekeby/Olands FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Procyon BK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköping United FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Akropolis IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-25 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Bälinge IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Brottby SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 14:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Frösunda SK Ekebydalen IP Konstgräs