Ekebydalen IP 3 (plan 3)

Anläggning
Ekebydalen IP
Adress
Uppsala
Zon
Uppsala
Kommun
Uppsala
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
103x62 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ekebydalen IP 3

Uppsala
59.84564, 17.60842
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Mars
2020-03-01 Upplandscupen Dam Grupp 5 Upsala IF - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-01 13:30 Upplandscupen Herr Grupp 9 IF Trikadien - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-15 Upplandscupen Herr Grupp 10 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (6) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-28 10:15 DM P15 (05) IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-28 12:15 DM P13 (07) IF VP Uppsala - Enköpings SK FK Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 00:00 DM F15 (05) IF VP Uppsala - Alsike IF F05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 14:00 Upplandscupen Herr Grupp 5 Upsala IF - Märsta Syrianska FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-03-29 16:15 DM P14 (06) IF VP Uppsala - Rimbo IF P06 Ekebydalen IP Konstgräs
April
2020-04-04 11:00 DM Junior (P01-02) Upsala IF - BKV Norrtälje Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-13 14:30 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rasbo IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-19 00:00 DM F17 (03) Upsala IF - Sunnersta AIF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Bälinge IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - Dalkurd FF P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 13:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Rådmansö SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-04-26 17:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Sundbybergs IK Ekebydalen IP Konstgräs
Maj
2020-05-03 00:00 P15 A Upsala IF - Roslagsbro IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Skuttunge SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - BKV Norrtälje Blå Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 P13 G6 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (10) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Vaksala SK F05/06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-03 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - IK Sirius FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-09 13:00 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Vaksala SK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P15 A Upsala IF - Unik FK P15 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P19 Upsala IF - SK Wigör Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Gamla Upsala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - Alsike IF P07 Ekebydalen IP 2
2020-05-10 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - SK Wigör/Knivsta IK F06/07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 P14 A1 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (8) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Sunnersta AIF P06 Grön Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Unik FK P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - Bälinge IF P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Tärnsjö IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-10 18:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Djursholm Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Häverödals SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - Upsala IF P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Enköpings SK FK P05 Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Gimo IF FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-17 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 F16-17 A2 Upsala IF - Ospecificerat lag (8) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Olands FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Alsike IF F06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - BKV Norrtälje P06 Röd Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Fanna BK P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Upsala IF P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 P15 A Upsala IF - IK Sirius FK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - IK Sirius FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-21 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Håbo FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Unik FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-24 00:00 P19 Upsala IF - IFK Mora FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-24 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - BKV Norrtälje P06 Blå Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-24 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Örsundsbro IF/IK Nordia Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-24 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK F15 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-24 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - BKV Norrtälje Blå Ekebydalen IP 2
2020-05-30 13:00 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Börje SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Tobo/Örbyhus FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - BKV Norrtälje Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P15 A Upsala IF - Alsike IF P05 Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - Alsike IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 F15 G IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (12) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Vaksala SK Svart Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - Håbo FF P14 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - FC Arlanda U13 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Knutby/Edsbro IF 06/07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-05-31 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Strands IF Ekebydalen IP Konstgräs
Juni
2020-06-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Fortitudo FC Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-07 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - Sunnersta AIF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-07 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - IFK Uppsala Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-07 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Upsala IF U15 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-07 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Enköpings SK FK P06 Grön Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-07 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Vaksala SK Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-10 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - Fanna BK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-10 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Storvreta IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-10 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - Alsike IF P06 Svart Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - Storvreta IK P06 Blå Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - Enköpings SK FK P07 Grön Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Sunnersta AIF P07 Grön Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - Märsta IK P07 Ekebydalen IP 2
2020-06-14 00:00 P15 A Upsala IF - Sigtuna IF FK YJ Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 P19 Upsala IF - Korsnäs IF FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Östervåla IF 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Vaksala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-14 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - IK Brage Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-17 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - Ospecificerat lag (8) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-17 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - IK Sirius FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Heby AIF/Morgongåva SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - SK Iron F05-03 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - BKV Norrtälje Röd Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Rosersbergs IK F14 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-21 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - Fenix FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-24 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Järlåsa Vittinge FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-24 00:00 P14 A2 Upsala IF 06 Svart - Gamla Upsala SK Gul Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Hagby IK P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 P14 A1 IF VP Uppsala - Unik FK P06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Håbo FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Enköpings SK UK F05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 F16-17 A2 Upsala IF - Enköpings SK UK F16 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Danmarks IF F07 Röd Ekebydalen IP Konstgräs
2020-06-28 P16 Kvalserie Upsala IF - Ospecificerat lag (8) Ekebydalen IP Konstgräs
Augusti
2020-08-02 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Sigtuna IF FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-09 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Åsunda IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-09 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - Roslagsbro IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-09 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Örsundsbro IF F05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-14 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Palestinska FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Ullfors IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P15 A Upsala IF - Fanna BK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P19 Upsala IF - BK Legend U19 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Gamla Upsala SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Storvreta IK F678 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - FC Arlanda U13 Ekebydalen IP 2
2020-08-16 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Håbo FF Svart Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Funbo IF P06/07 G Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Märsta IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-16 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Enskede IK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköpings SK FK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - IK Sirius FK P07S Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - IK Sirius FK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-23 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Sigtuna IF FK FJ Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-28 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Tierps IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P19 Upsala IF - Bollnäs GIF FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P15 A Upsala IF - Håbo FF P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - Unik FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Fanna BK F06 Vit Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - IF VP Uppsala Ekebydalen IP 2
2020-08-30 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - IFK Mariehamn Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - Vaksala SK Gul 2 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Danmarks IF P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Månkarbo IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-08-30 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Steneberg Ungdoms IF Ekebydalen IP Konstgräs
September
2020-09-06 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - FC Kraftleden Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - Märsta IK P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 P14 G3 IF VP Uppsala - Ospecificerat lag (10) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 F13 G1 Upsala IF F07 - Ospecificerat lag (10) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-06 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - FC Järfälla Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 P19 Upsala IF - Hille IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 P15 A Upsala IF - Sunnersta AIF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Upplands-Ekeby/Olands FF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - IK Sirius FK P07S Ekebydalen IP 2
2020-09-13 00:00 F14 G3 Upsala IF F06 - Enköpings SK UK F06 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Bälinge IF F05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Fanna BK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - Jomala/IFK Mariehamn Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-13 14:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Procyon BK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 Herr Div 7 Västra IF VP Uppsala 2 - Enköping United FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - IK Sirius FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P19 Upsala IF - Fanna BK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P13 A2 IF VP Uppsala - Alsike IF P07 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P14 G3 IF VP Uppsala - IK Fyris Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 F14 G3 Upsala IF F06 - Ospecificerat lag (10) Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 00:00 P13 A2 Upsala IF P07 - Enköpings SK FK P07 Grön Ekebydalen IP 2
2020-09-20 00:00 F13 G1 Upsala IF F07 - Almunge IK 0607 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-20 16:15 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) IF VP Uppsala - Akropolis IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-25 19:30 Herr Div 5 Norra Upsala IF - Bälinge IF Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 P15 A Upsala IF - IK Sirius FK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 F15 G IF VP Uppsala - Roslagsbro IF F15 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 P15 G2 IF VP Uppsala - Gamla Upsala SK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 00:00 P13 G6 IF VP Uppsala - IK Sirius FK P07E Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 12:00 Herr Div 4 IF VP Uppsala - Brottby SK Ekebydalen IP Konstgräs
2020-09-27 14:00 Dam Div 4 IF VP Uppsala - Frösunda SK Ekebydalen IP Konstgräs
Oktober
2020-10-04 00:00 P16 Kvalserie Upsala IF - BKV Norrtälje Ekebydalen IP Konstgräs