Tabell och resultat - Herr Div 5 Östra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-04-19 15:00 Hallsta IK - Gräsö Norrskedika IF 1 - 3 Sparbankens IP Konstgräs
2019-04-19 12:00 Harg-Östhammar FF - Gimo IF FK 1 - 7 Sparbankens IP Konstgräs
2019-04-14 18:30 IK Apollon - Palestinska FF 1 - 2 Valsätra Konstgräs
2019-04-14 18:30 IF Trikadien - Gräsö Norrskedika IF 1 - 4 Lötens IP Konstgräs
2019-04-14 14:30 Gimo IF FK - IFK Uppsala 2 5 - 2 Gimo Konstgräs
2019-04-14 14:00 BKV Norrtälje 2 - Unik FK 2 - 1 Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2019-04-14 14:00 Rosersbergs IK - Hallsta IK 3 - 1 Råbergsvallen Konstgräs
2019-04-12 19:30 Upsala IF - Harg-Östhammar FF 6 - 1 Ekebydalen IP Konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Gimo IF FK 2 2 0 0 12-3 9 6 1 1 0 0 5-2 3 3 1 1 0 0 7-1 6 3
Gräsö Norrskedika IF 2 2 0 0 7-2 5 6 0 0 0 0 0-0 0 0 2 2 0 0 7-2 5 6
Upsala IF 1 1 0 0 6-1 5 3 1 1 0 0 6-1 5 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Rosersbergs IK 1 1 0 0 3-1 2 3 1 1 0 0 3-1 2 3 0 0 0 0 0-0 0 0
BKV Norrtälje 2 1 1 0 0 2-1 1 3 1 1 0 0 2-1 1 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Palestinska FF 1 1 0 0 2-1 1 3 0 0 0 0 0-0 0 0 1 1 0 0 2-1 1 3
IK Apollon 1 0 0 1 1-2 -1 0 1 0 0 1 1-2 -1 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Unik FK 1 0 0 1 1-2 -1 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 1-2 -1 0
IFK Uppsala 2 1 0 0 1 2-5 -3 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-5 -3 0
IF Trikadien 1 0 0 1 1-4 -3 0 1 0 0 1 1-4 -3 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Hallsta IK 2 0 0 2 2-6 -4 0 1 0 0 1 1-3 -2 0 1 0 0 1 1-3 -2 0
Harg-Östhammar FF 2 0 0 2 2-13 -11 0 1 0 0 1 1-7 -6 0 1 0 0 1 1-6 -5 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-04-21 13:30 Palestinska FF - Rosersbergs IK Valsätra Konstgräs
2019-04-21 14:00 IFK Uppsala 2 - IK Apollon Österängens IP
2019-04-21 17:00 IF Trikadien - BKV Norrtälje 2 Lötens IP Konstgräs
2019-04-22 13:00 Unik FK - Upsala IF Valsätra Konstgräs
2019-04-26 19:30 Upsala IF - IF Trikadien Ekebydalen IP Konstgräs
2019-04-28 14:00 BKV Norrtälje 2 - Hallsta IK Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2019-04-28 14:00 IFK Uppsala 2 - Palestinska FF Österängens IP
2019-04-28 14:30 IK Apollon - Harg-Östhammar FF Valsätra Konstgräs
2019-04-28 15:00 Gräsö Norrskedika IF - Rosersbergs IK Nötsveden IP 1
2019-04-28 16:00 Gimo IF FK - Unik FK Gimo Konstgräs
2019-05-03 19:00 Harg-Östhammar FF - IFK Uppsala 2 Tallarna 1
2019-05-05 12:30 IF Trikadien - Gimo IF FK Lötens IP Konstgräs