Matcher idag - Upplands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
15:00 IK Sirius FK - IFK Norrköping FK Studenternas IP 1
Superettan
15:00 Dalkurd - GAIS Gavlevallen
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 Enköpings SK UK - Ljusdals IF Enavallen A-plan
P16 Nationell Grupp 6
14:10 Dalkurd FF - FC Djursholm Sävja IP Konstgräs
Svenska Spel F19 Norra
19:00 IK Uppsala Fotboll - Hammarby IF FF Lötens IP Konstgräs
SM F17 Norra Svealand
15:00 Sunnersta AIF - Ornäs BK Sunnersta IP
15:10 IK Uppsala Fotboll - Gefle IF FF Österängens IP
Division 5 Herrar
15:00 Älvkarleby IK - Årsunda IF 2 Uppskj. Älvkarleby IP
P11 (2008)
13:00 Älvkarleby IK - Gefle IF FF Röd Älvkarleby IP
Pojkar 9 (2010)
10:00 Älvkarleby IK - Hagaströms SK Svart Älvkarleby IP
11:00 Älvkarleby IK - Sandvikens IF Röd Älvkarleby IP
Flickor 13 (2006)
18:00 Älvkarleby IK - Norrham Hamrångebygdens IF Älvkarleby IP
P13- 3A
15:00 Brottby SK - IFK Österåker FK 2 Össeby IP 1
Herr Div 4
13:00 Vattholma IF - Rådmansö SK 2 - 6 Änglavallen 1
14:00 GoIF Kåre - FC Arlanda Kårevallen 1
16:00 Håbo FF - Tärnsjö IF Björkvallen 1
17:00 Procyon BK - Uppsala-Kurd FK Stenhagens IP Konstgräs
Herr Div 5 Västra
13:00 Börje SK - IK Rex Fjälliden 1
14:00 IF VP Uppsala - Södra Trögds IK Ekebydalen IP Konstgräs
14:00 Skuttunge SK - Fanna BK 2 Movallen 1
15:00 Tierps IF - Håbo FF 2 Vegavallen 1
Herr Div 6 Norra
11:30 Ullfors IK - Funbo IF Ringvallen 1
13:30 SK Iron - Ärentuna SK Björkvallen 1
17:00 Vattholma IF 2 - Storvreta IK Änglavallen 1
17:30 Bälinge IF 2 - Österlövsta FF Bälinge IP 2
Herr Div 6 Södra
13:00 Knivsta IK - Vassunda/LLBK 3 - 2 Engvallen IP 1
14:00 Bålsta Sanering FC - Enköpings IS Gröna Dalens IP 2
14:00 ISUN - Härnevi BK Stenhagens IP Konstgräs
16:00 IK Nordia - Örsundsbro IF Skogsvallen 1
Herr Div 6 Västra
16:00 Harbo IF - IF VP Uppsala 2 Marmorvallen 1
Herr Div 7 Norra
13:00 Järlåsa Vittinge FF - Tierps IF 2 1 - 1 Järvallen 1
13:00 Storvreta IK 2 - Tobo/Örbyhus FF Skogsvallens IP 1
14:00 Films SK - Karlholms GoIF Björkparken 1
17:00 Harg-Östhammar FF 2 - Almo BK Tallarna 1
18:00 Olands FF - Gräsö Norrskedika IF 2 Korsängens IP 1
Herr Div 7 Södra
12:00 Unik FK 2 - FC Arlanda 2 Valsätra IP 1
14:00 Danmarks IF 2 - Sigtuna IF FK Danelid 1
16:00 Fortitudo FC - Rosersbergs IK 2 Lötens IP Konstgräs
18:00 Tierp City FC - Torpedo Kamrat BK Vegavallen 1
19:00 Märsta Syrianska FC - FC Kraftleden Midgårdsvallen Konstgräs
Herr Div 7 Västra
17:00 SK Wigör 2 - Heby AIF 2 Odensala IP 1
Herr Div 8 Norra
14:00 Ullfors IK 2 - FC Åland 2 Ringvallen 1
Herr Div 8 Södra
14:15 IK Sirius FK 2 - Riala GoIF 2 Lötens IP Konstgräs
15:00 Jomala IK 2 - Unik FK 3 Vikingavallen 2
Division 2 Damer Östra Svealand 
15:00 Ekerö IK - Sätra SK B Träkvistavallen 1
Dam Div 3
14:00 Tierps IF - Fanna BK Länsförsäkringar Arena 1
16:30 Rosersberg/Sigtuna IF FK - Östervåla IF Råbergsvallen Konstgräs
Dam Div 4
15:00 Frösunda SK - Films SK Björkvallen 1
Dam Div 5 Västra
13:00 Tierps IF 2 - Morgongåva SK 5 - 2 Vegavallen 1
14:00 Härnevi BK - Tärnsjö IF Härnevi IP 1
16:00 Storvreta IK - Östhammars SK 2 Skogsvallens IP 1
17:00 Norrby SK 2 - Örsundsbro IF Norrbyliden
Dam Div 5 Östra
16:00 BKV Norrtälje - IF VP Uppsala Norrtälje IP 1
18:00 Brottby SK - Roslagsbro IF Össeby IP 1
P19/U21
15:00 Västerås IK U19 - Sunnersta AIF Apalby 1
P17 Regional
15:00 IK Huge - Eskilstuna City FK Kastvallen
17:30 Västerås IK - Vaksala SK Apalby 1
P16-17 G1
12:30 Märsta IK U15/U17 - Knivsta IK Svart Midgårdsvallen Konstgräs
16:00 Sigtuna IF FK U17 - Alsike IF Ansgarsvallen 2
P16-17 G2
11:00 Hagby IK P03 - Rasbo IK P03 Hagby IP 1
15:00 IFK Mariehamn - Fanna BK P04 Vit Backeberg 1
P15 A1
14:00 BKV Norrtälje P04 - Enköpings SK FK P05 Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
14:00 IFK Mariehamn - IK Sirius FK U14 3 - 4 Wiklöf Holding Arena 1
P15 G1
13:00 Rosersbergs IK - Väddö IF P15 0 - 1 Råbergsvallen Konstgräs
P15 G2
15:30 Olands FF P04 - Ullfors/Månkarbo IF Korsängens IP 1
17:00 Tierps IF P15 - Storvreta IK P03-04 Länsförsäkringar Arena 1
18:00 SK Iron - Österlövsta/Karlholms GoIF Björkvallen 1
P15 G3
10:00 Unik FK - Gamla Upsala SK P04 Gul 3 - 4 Valsätra Konstgräs
12:30 Bälinge IF P04 - Vaksala SK Gul 2 - 0 Bälinge IP Konstgräs
P14 A1
17:00 Alsike IF P05 Gul - Fanna BK P05 Svart Brunnbyvallen 1
P14 A2
11:00 Gimo IF FK P05/06 - Lohärads IF U14 6 - 2 Idrottsgården 2
14:00 Gamla Upsala SK P05 Svart - Vaksala SK Vit Yrsa IP 2
P14 G1
10:30 IF VP Uppsala blå - Storvreta IK P05 Ekebydalen IP Konstgräs
P14 G2
11:00 Almunge IK Gul - Unik FK P05 Röd 6 - 10 Gullhagens IP 1
14:00 Gränby FK - Örsundsbro/IK Nordia Fyrisfjäderns IP 1
P14 G3
12:00 Sigtuna IF FK U14 - Knivsta IK Svart Ansgarsvallen 2
P13 A1
13:30 Sigtuna IF FK U13 - FC Arlanda Vit Ansgarsvallen Konstgräs
P13 A2
11:00 Gamla Upsala SK P06 Gul/Svart - Films SK/IFK D-Ö 1 - 3 Yrsa IP 2
12:00 Danmarks IF P06 - Sunnersta AIF P06 Gul/Grön Danelid 4
16:00 BKV Norrtälje P06 Röd - Upsala IF P06 Norrtälje Sportcentrum 3
P13 G1
10:00 Håbo FF P06 1 - Fjärdhundra SK P13 2 - 2 Futurum 1
11:00 Nordia/Örsundsbro IF - Unik FK P06 Skogsvallen 1
13:00 Vaksala SK Gul 1 - Fanna BK P06 Svart 2 - 2 Årsta IP Konstgräs
P13 G2
13:00 Tierps IF P13 - Bälinge IF P06 1 - 7 Vegavallen 2
P13 G3
11:00 IK Sirius FK P06 - Roslagsbro IF P06 8 - 2 Fyrisfjäderns IP 1
14:00 Alsike IF P06 Svart - Knivsta IK Vit Brunnbyvallen 1
15:00 Sigtuna IF FK U13 - Rosersbergs IK Röd Ansgarsvallen Konstgräs
P13 G4
09:30 Vaksala SK Svart - Sunnersta AIF P06 Svart/Vit 2 - 3 Årsta IP Konstgräs
15:00 Enköpings SK FK P06 Grön - IF VP Uppsala Enavallen D-plan
17:00 Storvreta IK P06:vit - Håbo FF P06 3 Skogsvallens IP 2
F16-17 G1
15:30 Bälinge IF - Gamla Upsala SK F17 Bälinge IP Konstgräs
F15 G1
12:10 Unik FK F04 - Märsta IK F15 Valsätra Konstgräs
17:00 Vaksala SK - Enköpings SK UK F04 Årsta IP Konstgräs
F14 A
11:00 Vaksala SK - Bälinge IF F05 8 - 2 Årsta IP Konstgräs
13:00 Enköpings SK UK F14 Grön - Gamla Upsala SK F15 Enavallen D-plan
14:30 Håbo FF Röd - SK Iron Futurum 1
F14 G1
17:00 Fjärdhundra/Nordia/Åsunda IF - Sigtuna IF FK FJ14 Mellevi IP 1
F14 G2
09:00 Storvreta IK - IF VP Uppsala Orange 5 - 1 Skogsvallens IP 2
10:00 Danmarks IF F05 Vit - Unik FK F05 8 - 2 Danelid 4
F13 G1
10:30 SK Iron - Bälinge IF F06 3 - 1 Björkvallen 1
13:00 Vaksala SK Gul - Östervåla IF Årsta IP Konstgräs
16:00 Tobo-Örbyhus/IK Rex 05-06 - Storvreta IK F06 Ottarsborg 1
16:00 Upsala IF F06/07 - Östhammars SK F 13 Röd Ekebydalen IP Konstgräs
F13 G2
15:00 Sunnersta AIF F06 - Håbo FF Vit Granebergs IO 1
F13 G3
11:00 Roslagsbro IF F06 Svart - Häverödals SK 0 - 1 Vårlyckan 2
11:30 Storvreta IK F567 - IFK Mariehamn 5 - 1 Skogsvallens IP 2
12:00 Upsala IF F06 - Rasbo IK 4 - 0 Ekebydalen IP Konstgräs
16:00 Almunge/Funbo IF F06 - Gimo IF FK Gullhagens IP 1
F13 G4
11:00 Enköpings SK UK grön - Rimbo IF F06/07 2 - 0 Enavallen D-plan
12:00 Fanna BK F06 Vit - Roslagsbro IF F06 Röd 5 - 1 Fanna IP B-plan
P12 Röd:1
11:00 Södra Trögds IK - Vaksala SK Svart 2 Trögdsvallen 2
12:20 Håbo FF P12 Röd - Alsike IF P07 Svart Futurum 2
14:00 Fanna BK P07 - Knarrbacken FC Lejon Fanna IP C-plan
P12 Röd:3
12:30 Olands FF P07 - Vaksala SK Gul 1 Korsängens IP 2
P12 Röd:4
10:30 Håbo FF P12 Vit - Enköpings SK UK P07 Vit Futurum 2
16:00 Sunnersta AIF P07 Grön - Märsta IK P07 Granebergs IO 2
P12 Röd:5
11:00 IK Sirius FK P07E;2 - Knivsta IK Vit Kronåsen 2
16:00 BKV Norrtälje P07 Röd - Upsala IF 07FB Norrtälje Sportcentrum 4
P12 Röd:6
10:00 Vaksala SK Gul 2 - Sunnersta AIF P07 Svart Årsta IP 4
11:00 IK Sirius FK P07S:1 - Storvreta IK P07:vit Fyrisfjäderns IP 2
14:00 BKV Norrtälje P07 Blå - Bälinge IF P07 Gul Norrtälje Sportcentrum 4
17:00 Riala GoIF P07 - Alsike IF P07 Lundbyvallen 2
P12 Röd:7
16:00 Danmarks IF P07 Vit - Gränby FK Danelid 5
16:00 Heby/Morgongåva SK - IK Sirius FK P07S:2 Tegelvallen Konstgräs
P12 Gul:1
11:00 Rimbo IF P07 - Märsta IK P07 IP Arkadien 2
14:10 Håbo FF P12 - FC Arlanda Grön Futurum 2
15:00 Knutby/Edsbro IF - Börje SK Orange Svärdens IP 1
P12 Gul:2
11:30 Börje SK Vit - IF VP Uppsala Fjälliden IP 4
P11 Röd:1
10:00 SK Wigör P08 - Lagga-Långhundra BK Odensala IP 2
12:00 Knivsta IK Svart - Väddö IF FB 08-09 Engvallen IP 2
14:30 BKV Norrtälje P08 Blå - FC Arlanda P08 Grön Norrtälje Sportcentrum 4
P11 Röd:2
11:00 Vattholma IF - Gräsö Norrskedika IF Änglavallen 1
14:00 Olands FF P08 röd - Storvreta IK P08:blå Korsängens IP 2
17:00 Östhammars SK F/P 08 - Sunnersta AIF Gul Östhammars IP 1
P11 Röd:3
14:00 Sigtuna IF FK P08 Blå - Enköpings SK UK P08 Grön Ansgarsvallen 4
17:15 Håbo FF - IK Sirius FK P08E Futurum 2
P11 Röd:4
10:00 Fjärdhundra SK P11 - Heby AIF P08 Mellevi IP 1
13:00 Morgongåva SK - Håbo FF 1 Ramsjövallen 1
16:00 Sunnersta AIF Grön - Enköpings SK UK P08 Gul Granebergs IO 1
P11 Röd:5
10:00 Knarrbacken FC Tigrar - Unik FK 1 Gröna Dalens IP 3
11:30 Rosersbergs IK - Märsta FF Råbergsvallen Konstgräs
12:00 Vaksala SK Svart 2 - IF VP Uppsala blå Årsta IP 3
16:00 Håbo FF 2 - Sigtuna IF FK P08 Vit Futurum 2
P11 Röd:6
10:00 FC Arlanda P08 Vit - Storvreta IK P08:vit Midgårdsvallen Konstgräs
12:45 Dalkurd FF - IK Fyris P07/08 Granit Sävja IP Konstgräs
16:00 Vaksala SK Gul 2 - Danmarks IF P08 Svart Årsta IP 4
P11 Röd:7
10:00 Skuttunge/IK Hinden - Unik FK 2 Lännaborg 1
10:00 Vaksala SK Svart 1 - IF VP Uppsala orange Årsta IP 3
P11 Röd:8
10:00 Gamla Upsala SK P08 Svart - Danmarks IF P08 Vit Yrsa IP 3
11:00 BKV Norrtälje P08 Röd - Sunnersta AIF Svart Norrtälje Sportcentrum 4
11:00 Rasbo IK - Upsala IF Vit Rasbo IP 1
12:00 Hallsta IK - Almunge IK P08/09 Sparbankens IP Konstgräs
P11 Gul
15:00 SK Iron - Bälinge IF P08 Björkvallen 1
P10 Röd:1
11:00 IK Rex - Östervåla IF Ottarsborg 1
P10 Röd:2
11:00 Tobo/Örbyhus FF - Östhammars SK P09 Örbyhus IP 1
13:45 Storvreta IK P09:blå - Upplands-Ekeby IF Skogsvallens IP 3
P10 Röd:3
15:00 Örsundsbro IF P09 - Sigtuna IF FK P09 Blå Åvallen 1
P10 Röd:4
10:00 Danmarks IF P09 Röd - Knarrbacken FC Pantrar Danelid 7
11:45 Alsike IF P09 Svart - Fanna BK P09 Svart Björkhallen
P10 Röd:5
15:30 Roslagsbro IF 1 - FC Arlanda P09 Vårlyckan 2
P10 Röd:6
17:00 Roslagsbro IF 2 - Sunnersta AIF P09:1 Vårlyckan 2
P10 Röd:7
12:00 Håbo FF 2 - Fanna BK P09 Vit Gröna Dalens IP 5
P10 Röd:8
14:00 Hallsta IK P10 - Märsta IK P09 Svart Sparbankens IP Konstgräs
15:30 Roslagsbro IF 3 - Knivsta IK Vit Vårlyckan Konstgräs
P10 Röd:9
09:45 Storvreta IK P09:svart - Gränby FK Skogsvallens IP 3
10:00 Danmarks IF P09 Svart - Vattholma IF Orange Danelid 7
10:30 Vaksala SK Svart - SK Iron Blå Årsta IP 5
P10 Röd:10
10:00 Alsike IF P09 Vit - IK Fyris P09 Rubin Brunnbyvallen 1
12:30 Vaksala SK Vit - IF VP Uppsala orange Årsta IP 5
13:00 Bälinge IF P09 Svart - Unik FK Röd Bälinge IP 4
P10 Gul
10:00 Börje SK - Rasbo IK P09/10 Fjälliden IP 4
15:30 IF VP Uppsala - Rådmansö SK P09 Vit Berthåga IP 1
F12 Röd:1
11:00 Olands FF F06/07 - Films/IFK D-Ö F07 Korsängens IP 2
11:00 Storvreta IK F07:blå - Gamla Upsala SK F07 Skogsvallens IP 3
12:00 SK Iron Blå - Månkarbo/Ullfors IK Björkvallen 1
14:00 Vaksala SK Gul - Bälinge IF F07 Gul Årsta IP 5
F12 Röd:2
10:00 SK Iron Vit - Bälinge IF F07 Svart Björkvallen 1
10:00 Sunnersta AIF F07 - Danmarks IF F07 Röd Granebergs IO 1
12:00 Fanna BK F07 - Enköpings SK UK F07 röd Fanna IP C-plan
F12 Röd:3
10:00 IK Fyris F06/07 - Alsike IF F07 Stenhagens IP Konstgräs
14:00 Danmarks IF F07 Vit - BKV Norrtälje F07 Danelid 5
16:00 Vaksala SK Vit - IK Sirius FK F07 Årsta IP 5
F11 Röd:1
09:30 Rosersbergs IK Blå - Hagby IK F08 Råbergsvallen Konstgräs
14:00 Enköpings SK UK Gul - Håbo FF Röd Enavallen teknikcenter
15:00 Åsunda IF F08 - Vaksala SK Gul Borgvallen 2
F11 Röd:2
14:30 Österlövsta FF F07/08 - Östervåla IF Sätravallen 1
F11 Röd:3
10:00 BKV Norrtälje F08 - Häverödals SK 08/09 Norrtälje Sportcentrum 4
13:00 Roslagsbro IF - Rosersbergs IK Röd Vårlyckan 2
F11 Röd:4
11:00 Funbo IF F08/09 - Gamla Upsala SK F08 Gul Vargspåret IP 1
11:00 Rasbo IK - Bälinge IF F08 Svart Rasbo IP 1
17:15 IFK Uppsala - Storvreta IK F08:vit Österängens IP
F11 Röd:5
15:00 Gamla Upsala SK F08 Svart - Unik FK F0708-röd Yrsa IP 3
15:00 SK Wigör F08/09 - Danmarks IF F08 Odensala IP 2
F10 Röd:1
10:00 Skuttunge/IK Hinden - SK Iron Movallen 1
16:00 Danmarks IF F09 Röd - Storvreta IK F09:blå Danelid 6
F10 Röd:2
12:30 Sigtuna IF FK F08/09 - Vaksala SK Gul Ansgarsvallen 4
13:45 Storvreta IK F09:vit - Alsike IF F09/10 Skogsvallens IP 3
F10 Gul
11:00 BKV Norrtälje 09/10 - Alsike IF F09/10 Norrtälje Sportcentrum 4
12:30 Upsala IF F08/09 - Börje SK Ekebyvallen IP 3