Tabell och resultat - Herr Div 8 Norra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-04-19 14:00 Österlövsta FF 2 - Harbo IF 2 0 - 1 Länsförsäkringar Arena 1
2019-04-14 19:00 Harbo IF 2 - Strömsbergs IF 2 2 - 5 Tegelvallen Konstgräs
2019-04-14 16:00 Karlholms GoIF 2 - SK Iron 2 3 - 0 Länsförsäkringar Arena 1
2019-04-14 16:00 IK Rex 2 - Österlövsta FF 2 3 - 6 Ottarsborg 1
2019-04-14 14:00 IK Hinden 2 - Olands FF 2 4 - 2 Bälinge IP Konstgräs
2019-04-14 11:45 Almo/Upplands-Ekeby IF 2 - FC Åland 2 1 - 3 Gimo Konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Strömsbergs IF 2 1 1 0 0 5-2 3 3 0 0 0 0 0-0 0 0 1 1 0 0 5-2 3 3
Karlholms GoIF 2 1 1 0 0 3-0 3 3 1 1 0 0 3-0 3 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Österlövsta FF 2 2 1 0 1 6-4 2 3 1 0 0 1 0-1 -1 0 1 1 0 0 6-3 3 3
IK Hinden 2 1 1 0 0 4-2 2 3 1 1 0 0 4-2 2 3 0 0 0 0 0-0 0 0
FC Åland 2 1 1 0 0 3-1 2 3 0 0 0 0 0-0 0 0 1 1 0 0 3-1 2 3
Harbo IF 2 2 1 0 1 3-5 -2 3 1 0 0 1 2-5 -3 0 1 1 0 0 1-0 1 3
Ullfors IK 2 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Olands FF 2 1 0 0 1 2-4 -2 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-4 -2 0
Almo/ Upplands-Ekeby IF 2 1 0 0 1 1-3 -2 0 1 0 0 1 1-3 -2 0 0 0 0 0 0-0 0 0
IK Rex 2 1 0 0 1 3-6 -3 0 1 0 0 1 3-6 -3 0 0 0 0 0 0-0 0 0
SK Iron 2 1 0 0 1 0-3 -3 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 0-3 -3 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-04-21 15:15 SK Iron 2 - Ullfors IK 2 Ärentunaskolans Konstgräs
2019-04-22 13:00 Strömsbergs IF 2 - Almo/Upplands-Ekeby IF 2 Länsförsäkringar Arena 1
2019-04-22 13:45 Olands FF 2 - Karlholms GoIF 2 Gimo Konstgräs
2019-04-22 15:00 FC Åland 2 - IK Hinden 2 Wiklöf Holding Arena 1
2019-04-27 13:30 Ullfors IK 2 - Olands FF 2 Ringvallen 1
2019-04-27 17:00 IK Hinden 2 - Strömsbergs IF 2 Bälinge IP Konstgräs
2019-04-28 14:00 Karlholms GoIF 2 - FC Åland 2 Rönningen IP 1
2019-04-28 16:00 Almo/Upplands-Ekeby IF 2 - Österlövsta FF 2 Björnvallen 1
2019-04-29 20:00 Harbo IF 2 - IK Rex 2 Tegelvallen Konstgräs
2019-05-01 13:00 Strömsbergs IF 2 - Karlholms GoIF 2 Länsförsäkringar Arena 1
2019-05-01 15:00 Österlövsta FF 2 - IK Hinden 2 Länsförsäkringar Arena 1
2019-05-01 15:00 FC Åland 2 - Ullfors IK 2 Eckeröhallen