Tabell och resultat - Herr Div 7 Norra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-18 18:00 Olands FF - Gräsö Norrskedika IF 2 0 - 3 Korsängens IP 1
2019-08-18 17:00 Harg-Östhammar FF 2 - Almo BK 4 - 3 Tallarna 1
2019-08-18 14:00 Films SK - Karlholms GoIF 7 - 3 Björkparken 1
2019-08-18 13:00 Storvreta IK 2 - Tobo/Örbyhus FF 8 - 1 Skogsvallens IP 1
2019-08-18 13:00 Järlåsa Vittinge FF - Tierps IF 2 1 - 1 Järvallen 1
2019-08-12 19:00 Almo BK - Storvreta IK 2 0 - 5 Lundaplan 1
2019-08-11 14:00 Gräsö Norrskedika IF 2 - Järlåsa Vittinge FF 3 - 3 Norrskedika IP 1
2019-08-11 13:00 Tobo/Örbyhus FF - Films SK 2 - 9 Örbyhus IP 1
2019-08-09 19:00 Karlholms GoIF - Olands FF 6 - 1 Rönningen IP 1
2019-08-09 19:00 Tierps IF 2 - Harg-Östhammar FF 2 6 - 1 Vegavallen 1
2019-08-06 19:00 Olands FF - Tobo/Örbyhus FF 3 - 5 Korsängens IP 1
2019-08-04 14:00 Films SK - Almo BK 5 - 1 Björkparken 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Films SK 12 11 1 0 55-9 46 34 6 6 0 0 31-4 27 18 6 5 1 0 24-5 19 16
Storvreta IK 2 12 10 1 1 51-13 38 31 6 5 1 0 31-8 23 16 6 5 0 1 20-5 15 15
Karlholms GoIF 12 9 2 1 43-19 24 29 6 5 1 0 22-5 17 16 6 4 1 1 21-14 7 13
Almo BK 12 6 0 6 33-34 -1 18 7 5 0 2 24-17 7 15 5 1 0 4 9-17 -8 3
Gräsö Norrskedika IF 2 12 4 1 7 18-35 -17 13 6 2 1 3 11-14 -3 7 6 2 0 4 7-21 -14 6
Olands FF 12 4 1 7 18-36 -18 13 6 1 0 5 7-18 -11 3 6 3 1 2 11-18 -7 10
Harg-Östhammar FF 2 12 4 0 8 22-40 -18 12 6 2 0 4 8-14 -6 6 6 2 0 4 14-26 -12 6
Tierps IF 2 12 3 2 7 23-27 -4 11 5 3 0 2 18-12 6 9 7 0 2 5 5-15 -10 2
Järlåsa Vittinge FF 12 2 2 8 14-32 -18 8 6 1 1 4 7-11 -4 4 6 1 1 4 7-21 -14 4
Tobo/ Örbyhus FF 12 1 2 9 16-48 -32 5 6 0 2 4 8-23 -15 2 6 1 0 5 8-25 -17 3
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-24 16:00 Tierps IF 2 - Olands FF Vegavallen 1
2019-08-25 13:00 Tobo/Örbyhus FF - Almo BK Örbyhus IP 1
2019-08-25 13:00 Järlåsa Vittinge FF - Harg-Östhammar FF 2 Vittinge IP 1
2019-08-25 14:00 Gräsö Norrskedika IF 2 - Films SK Nötsveden IP 1
2019-08-25 17:30 Karlholms GoIF - Storvreta IK 2 Rönningen IP 1
2019-09-01 14:00 Films SK - Tierps IF 2 Björkparken 1
2019-09-01 14:00 Olands FF - Järlåsa Vittinge FF Korsängens IP 1
2019-09-01 16:00 Harg-Östhammar FF 2 - Tobo/Örbyhus FF Östhammars IP 1
2019-09-01 16:00 Almo BK - Karlholms GoIF Lundaplan 1
2019-09-02 19:00 Storvreta IK 2 - Gräsö Norrskedika IF 2 Ärentunaskolans Konstgräs
2019-09-08 11:00 Karlholms GoIF - Tobo/Örbyhus FF Rönningen IP 1
2019-09-08 14:00 Gräsö Norrskedika IF 2 - Almo BK Norrskedika IP 1