Kontaktuppgifter och tävlingar 2020 - Enskede IK

Föreningsnummer
01499
Adress
Box 90266
12024 STOCKHOLM
Telefon
08-648 32 32 
E-post
kansli@enskedeik.nu 
Hemsida
www.enskedeik.nu
Kassör
Per Blom 
Kanslist
Håkan Pontén Andersson 
Björn Wahrén 
Pekka Partanen 
Tiina Svedin 
Helena Nordlöf 
Förbund
Stockholms Fotbollförbund
Färger
Svarta, svarta, röda (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vita, vita, vita (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2020
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Björn Israelson 0709594196
Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Sven Johnsson 0762159116
P19 Allsvenskan Norra 2020 Jan Thonérfelth 0739991581
P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Jonas Ridelius 0739171636
Ligacupen P19:6 (Enskede IK (P19)) Jan Thonérfelth 0739991581
Ligacupen P19 B3 (Enskede IK (P19)) Jan Thonérfelth 0739991581
Junior 19 Flickor Stefan Michelsson 0709128219
Futsal Flickor 14-2 (födda 05) (Enskede IK 1) Mikael Dorch 0703883282
Futsal Pojkar 14-2 (födda 05) (Enskede IK 1) Axel Johard 0709681167
Futsal Flickor 10-2 (födda 09) (Enskede IK 1) Elias Larsson 0733798299
Futsal Pojkar 12-2 (födda 07) (Enskede IK Blå/Marin) Åsa Peterson 0705367684
Futsal Pojkar 10-2 (födda 09) (Enskede IK 1) Jan Erik Backe 0705959510
Futsal Flickor 13-2 (födda 06) (Enskede IK 1) Lena Wehinger 0733552354
Futsal Pojkar 11-3 (födda 08) (Enskede IK P08svart) Anders Roxström 0727375454
Futsal Pojkar 13-2 (födda 06) (Enskede IK 1) Anders Roxström 0727375454
Stockholmsserien 4 Södra (Enskede IK C) Magnus Johansson 0735673315
J DM flickor 2020 Stefan Michelsson 0709128219
Stockholm Cup 2019/2020 A (Enskede IK (2)) Stig Näsström 0739186288
Victoria Cup 2019/2020 (Enskede IK (1)) Sven Johnsson 0762159116
F2004/2001 Div 1 Stefan Michelsson 0709128219
P2003 Div 1 (Enskede IK 1) Lina Karström 0704844815
P2003 Div 2 (Enskede IK 2) Lina Karström 0704844815
P2004 Div 1 (Enskede IK 1) Mathias Vieira 0707571827
P2004 Div 2 (Enskede IK 2) Mathias Vieira 0707571827
P2004 Div 3 (Enskede IK 3) Mathias Vieira 0707571827
F2005 Div 1 (Enskede IK Svart) Mikael Dorch 0703883282
F2005 Div 2 (Enskede IK Vit) Mikael Dorch 0703883282
P2005 Div 1 (Enskede IK Lila 1) Jon Erik Jonsson
P2005 Div 1 (Enskede IK Grå) Daniele-Paolo Marletta 086483848 0762467525
P2005 Div 2 (Enskede IK Vit) Kevin Karlsson Dorbegi 0702741203
P2005 Div 3 (Enskede IK Svart) Marko Niinivirta 0707882289
P2005 Div 3 (Enskede IK Lila 2) Jon Erik Jonsson
P2005 Div 3 (Enskede IK Grön) Ulrika Axell 0705506038
P2005 Div 4 (Enskede IK 2) Odd Sangüesa Lundström 0707670790
F2006 Div 1 (Enskede IK 1) Sofia Hammarlund 0730284885
F2006 Div 2 (Enskede IK 2) Sofia Hammarlund 0730284885
P2006 Div 2 (Enskede IK 7) Anders Roxström 0727375454
P2006 Div 2 (Enskede IK 5) Hector Acevedo Lillo 0707176477
P2006 Div 2 (Enskede IK 1) Marcus Tommy Andreas Talborn
P2006 Div 3 (Enskede IK 6) Hector Acevedo Lillo 0707176477
P2006 Div 3 (Enskede IK 3) Anders Roxström 0727375454
P2006 Div 3 (Enskede IK 2) Marcus Tommy Andreas Talborn
P2006 Div 4 (Enskede IK 4) Anders Roxström 0727375454
F2007 Div 3 (Enskede IK X) Olof Bohlin 0739406111
F2007 Div 4 (Enskede IK Y) Olof Bohlin 0739406111
P2007 Div 1 (Enskede IK 2) Daniel Herrmann 0733233355
P2007 Div 2 (Enskede IK 1) Fredrik Lundin 0733137003
P2007 Div 3 (Enskede IK Marin) Åsa Peterson 0705367684
P2007 Div 3 (Enskede IK Ljusblå) Elin Lillerud 0704222858
P2007 Div 3 (Enskede IK Lila) Anders Falk 0705884427
P2007 Div 3 (Enskede IK Grå) Katarina Jansson Mercer 0739184926
P2007 Div 4 (Enskede IK Blå) Patrik Brännström 0702668959
F2008 Svår (Enskede IK Svart) Lisa Holmquist
F2008 Medel (Enskede IK Blå 2) Malin Molin Hamrebjörk 0700103111
F2008 Medel (Enskede IK Blå 1) Malin Molin Hamrebjörk 0700103111
F2008 Lätt (Enskede IK Vit) Lisa Holmquist
P2008 Svår (Enskede IK Svart 2) Fredric Gatu 0735062211
P2008 Svår (Enskede IK Svart 1) Fredric Gatu 0735062211
P2008 Svår (Enskede IK Rödvit 4) Anders Corlin 0768692315
P2008 Medel (Enskede IK Svart 3) Fredric Gatu 0735062211
P2008 Medel (Enskede IK Rödvit 3) Anders Corlin 0768692315
P2008 Medel (Enskede IK Rödvit 2) Anders Corlin 0768692315
P2008 Medel (Enskede IK Blå) Tara Cohrs 0734475716
P2008 Lätt (Enskede IK Svart 5) Fredric Gatu 0735062211
P2008 Lätt (Enskede IK Svart 4) Fredric Gatu 0735062211
P2008 Lätt (Enskede IK Rödvit 1) Anders Corlin 0768692315
F2009 Extra Svår (Enskede IK Vit x) Anders Heurlin
F2009 Medel (Enskede IK Vit y) Anders Heurlin
F2009 Medel (Enskede IK Grön) Anna Hörlén 0733506753
F2009 Medel (Enskede IK Grå) Karl Jansson
P2009 Svår (Enskede IK Grå 2) Fredrik Ståhl
P2009 Medel (Enskede IK Svart) Jan Erik Backe 0705959510
P2009 Medel (Enskede IK Lila) Helena Bäckström
P2009 Medel (Enskede IK Grå 1) Fredrik Ståhl
P2009 Medel (Enskede IK Blåröd) Daniel Fogelsjöö 0706873087
P2009 Lätt (Enskede IK Röd) Niklas Landberg 0765264777
P2009 Lätt (Enskede IK Orange) Tommy Kallberg 0768080135
P2009 Lätt (Enskede IK Marin) Peter Lundin
P2009 Lätt (Enskede IK Blå) Daniel Fogelsjöö 0706873087
F2010 Extra Svår (Enskede IK Svart) Anna Bodare
F2010 Svår (Enskede IK Röd) Anna Bodare
F2010 Medel (Enskede IK Vit) Anna Bodare
F2010 Lätt (Enskede IK Blå) Niklas Algell
P2010 Svår (Enskede IK Svart 2) Andreas Jonson
P2010 Medel (Enskede IK Röd) Peter Lantz 086054290 0707422103
P2010 Medel (Enskede IK Lila) Henrik Stengård 0709187718
P2010 Medel (Enskede IK Grön) Lena Olsson
P2010 Medel (Enskede IK Grå) Josefin Gunnarsson Nilsson
P2010 Medel (Enskede IK Blå) Sam Gustav Ekenkrantz
P2010 Lätt (Enskede IK Vit) Åsa Bard Talborn
P2010 Lätt (Enskede IK Svart 1) Sami Ingeborn
P2010 Lätt (Enskede IK Orange) Peter Fransson 0707663695
F2011 (Enskede IK Svart) Magnus Ahlström
F2011 (Enskede IK Orange) Magnus Ahlström
P2011 (Enskede IK Turkos) Jenny Lawner
P2011 (Enskede IK Svart 2) Anna Mansson
P2011 (Enskede IK Svart 1) Anna Mansson
P2011 (Enskede IK Röd 2) Rye Widell
P2011 (Enskede IK Röd 1) Rye Widell
P2011 (Enskede IK Orange) Anders Heurlin
P2011 (Enskede IK Marin 2) Moa Elisabeth Lund
P2011 (Enskede IK Marin 1) Moa Elisabeth Lund
P2011 (Enskede IK Ljusblå) Henrik Grunell
P2011 (Enskede IK Lila 2) Siaka Seisay
P2011 (Enskede IK Lila 1) Siaka Seisay
P2011 (Enskede IK Blå 2) Fredrik Ylve
P2011 (Enskede IK Blå 1) Fredrik Ylve
F2012 (Enskede IK Vit 2) Jonas Olsson
F2012 (Enskede IK Vit 1) Jonas Olsson
F2012 (Enskede IK Svart 2) Greger Bäckman 0701748147
F2012 (Enskede IK Svart 1) Greger Bäckman 0701748147
P2012 (Enskede IK Svart) Jim Köylüoglu Lindberg
P2012 (Enskede IK Röd 2) Assi Sofia Taavitsainen +46704855402
P2012 (Enskede IK Röd 1) Assi Sofia Taavitsainen +46704855402
P2012 (Enskede IK Mörkblå2) Taru Raita
P2012 (Enskede IK Mörkblå1) Taru Raita
P2012 (Enskede IK Marin) Kai-Yee Poon Thim
P2012 (Enskede IK Lila 2) Marcus Andersson
P2012 (Enskede IK Lila 1) Marcus Andersson
P2012 (Enskede IK Grön) Andreas Rådlund
P2012 (Enskede IK Grå) Carl Marcus Tägtström
P2012 (Enskede IK Blå) Thibaut Colin
P2004 kval till P17 Alexander Tobias Bernhard 0705752965
P2005 kval till P16 (Enskede IK Gul) Daniele-Paolo Marletta 086483848 0762467525