Matcher idag - Upplands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-09-22
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
16:00 IK Sirius FK - Östersund 0 - 1 Studenternas IP 1
18:00 Dalkurd - IFK Norrköping FK 0 - 2 Gavlevallen
Div 2 Norra Svealand, herrar
14:00 Strömsbergs IF - Karlbergs BK 0 - 3 Hedens IP 1
15:00 BKV Norrtälje - Sundbybergs IK 1 - 1 Norrtälje IP 1
15:00 Gamla Upsala SK - Vasalunds IF 0 - 4 Gamlis IP
Div 3 Norra Svealand, herrar
13:00 Heby AIF - Vallentuna BK 4 - 1 Tegelvallen Konstgräs
15:00 Uppsala-Kurd FK - Märsta IK 1 - 5 Lötens IP Konstgräs
Div 1 Norra Svealand, damer
15:00 Enköpings SK UK - Bollstanäs SK 1 - 2 Enavallen A-plan
16:00 Bälinge IF - Rimbo IF 0 - 6 Bälinge IP 2
U19 Div.1 Svealand
14:45 IFK Uppsala - Karlbergs BK 1 - 4 Österängens IP
U19 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
18:00 IK Sirius FK - Skövde AIK Österängens IP
Division 6 Herrar
11:00 Älvkarleby IK 2 - Högbo AIK 4 - 2 Älvkarleby IP
P15 Regional Norra
12:20 IK Sirius FK - IK Huge 6 - 3 Lötens IP Konstgräs
14:00 Märsta IK - Forssa BK 0 - 2 Midgårdsvallen Konstgräs
Junior 19 Flickor
11:00 Upsala IF - FC Djursholm 3 - 0 Valsätra IP 1
P11-13 Medel
10:00 Brottby SK 1 - Täby FK 22 Össeby IP 11
Herr Div 4
13:00 Brottby SK - Månkarbo IF 9 - 0 Össeby IP Konstgräs
13:00 Bälinge IF - Procyon BK 0 - 1 Bälinge IP 2
13:00 GoIF Kåre - IFK Uppsala 0 - 9 Vallentuna IP 3
13:00 Rimbo IF - Tärnsjö IF 4 - 0 IP Arkadien 1
13:00 Upsala IF - Rasbo IK 1 - 2 Ekebyvallen IP 1
Herr Div 5 Västra
11:00 Håbo FF 2 - IK Hinden 6 - 2 Björkvallen 1
13:00 Börje SK - Södra Trögds IK Fjälliden 1
14:00 FC Bälinge City - SK Elvan 0 - 2 Bälinge IP Konstgräs
14:00 Skuttunge SK - Vattholma IF 3 - 6 Movallen 1
14:00 Tierps IF - Syrianska FF 6 - 2 Vegavallen 1
Herr Div 6 Norra
12:35 IF Vesta - Månkarbo IF 2 1 - 4 Österängens IP
13:00 Films SK - IF VP Uppsala 2 5 - 0 Björkparken 1
15:00 Funbo IF - Österlövsta FF 3 - 2 Vargspåret IP 1
16:00 IK Rex - Ullfors IK 7 - 1 Ottarsborg 1
16:30 Vattholma IF 2 - Storvreta IK 3 - 1 Änglavallen 1
Herr Div 6 Södra
14:00 Härnevi BK - Palestinska FF 2 - 7 Härnevi IP 1
14:00 IK Nordia - Uppsala Inter FC 2 - 1 Skogsvallen 1
16:00 Fanna BK 2 - SK Wigör 9 - 1 Fanna IP B-plan
19:30 Märsta IK 2 - Vassunda/LLBK Midgårdsvallen Konstgräs
Herr Div 6 Östra
14:30 Lemlands IF - Riala GoIF 0 - 0 Bengtsböle IP 1
Herr Div 7 Norra
13:00 Ärentuna SK - Vattholma IF 3 3 - 1 Ärentuna IP 1
14:00 Tobo/Örbyhus FF - Karlholms GoIF 1 - 2 Örbyhus IP 1
17:00 Skuttunge SK 2 - Söderfors GoIF 0 - 4 Movallen 1
Herr Div 7 Södra
11:00 Rånäs IF - GoIF Kåre 2 2 - 0 Rånäs IP 1
14:00 Rö IK 2 - Almunge IK 2 - 3 Bladlunds Måleri Arena 1
16:00 ISUN - Knivsta IK 2 WO (3 - 0) Stenhagens IP Konstgräs
18:00 Armeniska United FK - Frösunda SK 2 8 - 3 Valsätra Konstgräs
18:00 Uppsala-Kurd FK 2 - Lohärads IF Sävja IP Konstgräs
Herr Div 8 Norra
15:00 Järlåsa Vittinge FF 2 - IK Fyris 6 - 1 Vittinge IP 1
Herr Div 8 Västra
14:00 Enköpings SK FK 2 - SK Wigör 2 Korsängen A Konstgräs
Herr Div 8 Östra
11:00 Harg-Östhammar FF 3 - Olands FF 2 2 - 0 Tallarna 1
15:00 Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - Danmarks IF 2 2 - 3 Björnvallen 1
Division 2 Damer Mellersta Svealand 
14:00 Fanna BK - Gimo IF FK 3 - 3 Fanna IP A-plan
14:00 FC Djursholm - IFK Västerås FK 2 - 0 Djursholms IP 1
14:00 Gideonsbergs IF - Sollentuna FK 2 - 2 Solid Park Arena
14:00 Vaksala SK - Forsby FF 1 - 2 Årsta IP Konstgräs
Dam Div 3
13:00 Håbo FF - Östervåla IF 2 - 1 Björkvallen 1
Dam Div 5 Östra
12:00 Frösunda SK - Östhammars SK 2 2 - 1 Björkvallen 1
12:00 Häverödals SK - Brottby SK 2 - 0 Lundåsvallen 1
SkojBoll Herr Höst
15:00 Fjärdhundra SK Golden - Vaksala SK H Mellevi IP 1
P16-17 A2
14:00 Roslagsbro IF P02 - IFK Uppsala 7 - 3 Vårlyckan 2
P16-17 G1
14:15 IFK Mariehamn/FC Åland - Roslagsbro IF P01 1 - 1 Wiklöf Holding Arena 1
P16-17 G2
17:00 Håbo FF U16/17 - Vaksala SK Gul 2 - 3 Gröna Dalens IP Konstgräs
P15 A
12:00 Märsta IK U14 - Håbo FF P03 Midgårdsvallen Konstgräs
12:00 Uppsala-Kurd FK P04 - IK Sirius FK U14 Blå 2 - 3 Sävja IP 2
P15 G1
16:00 Sigtuna IF FK P15 - Heby/Morgongåva SK 6 - 1 Ansgarsvallen Konstgräs
P15 G2
11:00 Upsala IF P04 vit - Östhammar/HÖFF 4 - 1 Stenhagens IP Konstgräs
11:30 Bälinge IF P03 - Tärnsjö/Östervåla IF 03/04/05 6 - 2 Bälinge IP Konstgräs
P15 G3
11:00 Danmarks IF P03 - IFK Uppsala Danelid 1
11:00 Knivsta IK Vit - Jomala IK 5 - 1 Engvallen IP 1
P14 A1
17:00 IK Sirius FK U13 Svart - Håbo FF Röd Lötens IP Konstgräs
P14 A2
13:00 Gamla Upsala SK P04 - Upsala IF Röd Yrsa IP 2
P14 G2
11:00 Vaksala SK - Söderfors GoIF P14 1 - 3 Årsta IP Konstgräs
12:00 IK Sirius FK P04B - Ullfors/Månkarbo IF Lötens IP Konstgräs
P14 G3
10:00 Fanna BK P04 Svart - Fjärdhundra SK P03-04 Fanna IP B-plan
P14 G4
11:30 IK Sirius FK P04S - Riala GoIF P04 Fyrisfjäderns IP 1
16:40 IFK Uppsala - Unik FK Österängens IP
P13 A1
12:15 Fanna BK P05 Svart - Vaksala SK Gul Fanna IP B-plan
P13 A2
11:30 Vaksala SK Vit - Jomala IK P05 4 - 3 Årsta IP 1
P13 G1
15:00 Månkarbo/Ullfors IK P05 - Olands FF P05 Tallparken 1
P13 G2
11:00 Hallsta IK - Funbo IF P05 Sparbankens IP Konstgräs
12:00 Rimbo IF P05 - Almunge IK P13 Gul 7 - 1 IP Arkadien 2
14:00 Roslagsbro IF Svart - BKV Norrtälje P05 1 - 1 Vårlyckan 3
P13 G3
12:00 Enköpings SK FK P05 Gul - Håbo FF P05 9 - 2 Enavallen D-plan
P13 G4
09:00 Gamla Upsala SK P05 - IF VP Uppsala Orange 6 - 1 Yrsa IP 2
P13 G5
14:00 SK Wigör P05/04 - Danmarks IF P05/06 0 - 6 Odensala IP 1
18:00 IF VP Uppsala Blå - Unik FK P05 röd Ekebydalen IP Konstgräs
P12 A1
12:00 Knivsta IK Vit - BKV Norrtälje P06 Engvallen IP 1
13:00 IK Sirius FK P06 Blå - FC Arlanda P06 Grön Fyrisfjäderns IP 2
P12 A2
11:00 FC Arlanda P06 Vit - Sunnersta AIF P06 Gul Midgårdsvallen 3 Amerikanska Plan
P12 G1
10:00 BKV Norrtälje P06 Röd - Roslagsbro IF P06 Norrtälje Sportcentrum 5
10:00 Väddö IF P/F 12 - Knutby IF 06/07 Vikingalunden 2
P12 G2
12:30 FC Arlanda P06 Gul - Sigtuna IF FK P06 Midgårdsvallen 3 Amerikanska Plan
P12 G3
14:00 SK Iron P06 - Tierps IF P12 Björkvallen 1
P12 G4
10:00 Enköpings SK FK P06 Grön - Åsunda IF P06 Enavallen D-plan
12:00 Fanna BK P06 - Rosersbergs IK P06 RÖD Fanna IP C-plan
13:00 Örsundsbro IF P06 - Håbo FF P06 18RÖ Åvallen 1
P12 G5
11:30 BKV Norrtälje P06 Blå - Unik FK Grön Norrtälje Sportcentrum 2
P12 G6
10:00 Vaksala SK Gul 2 - Heby AIF 1 Årsta IP 4
11:00 Hagby IK P06 - IF VP Uppsala Hagby IP 4
P12 G7
11:00 Gamla Upsala SK P06 svart - Upsala IF Svart Yrsa IP 3
14:00 Håbo FF P06 18Vi - Unik FK Vit Gröna Dalens IP 5
P11 A1
15:30 Håbo FF P07 Röd - Storvreta IK P07:vit Gröna Dalens IP 5
P11 A3
10:00 Sunnersta AIF P07 Grön - Håbo FF P07 Vit Granebergs IO 2
11:00 Upsala IF 1 - Hagby IK P07 Valsätra Konstgräs
11:30 FC Arlanda P07 Grön - IF VP Uppsala Midgårdsvallen 3 Amerikanska Plan
P11 G1
10:30 Österlövsta FF - SK Iron P07 Sätravallen 1
P11 G2
12:15 Upsala IF 1 - Gräsö Norrskedika IF Valsätra Konstgräs
14:00 Storvreta IK P07:röd - Olands FF P07 Röd Skogsvallens IP 3
14:00 Unik FK P07 blå - IK Sirius FK P07S Valsätra Konstgräs
P11 G3
13:00 Riala GoIF P07 - Märsta IK P07 Lundbyvallen 3
P11 G5
10:00 Knarrbacken FC Tigrar - Danmarks IF P07 röd Gröna Dalens IP 2
11:00 Morgongåva SK P07 - Alsike IF P07 Ramsjövallen 2
P11 G6
11:20 IFK Uppsala - Funbo IF P 06/07 Österängens IP
P11 G7
09:30 Upsala IF 2 - Bälinge IF P07 Gul Stenhagens IP Konstgräs
P10 A1
10:00 IK Fyris Svart - Vaksala SK Gul Stenhagens IP 3
11:00 Rasbo IK P08 - Upsala IF 1 Rasbo IP 2
P10 A2
14:00 Sunnersta AIF Vit - IF VP Uppsala Granebergs IO 1
16:30 Danmarks IF P08 Röd - IK Fyris Vit Danelid 5
P10 G1
10:00 SK Iron P08 - Strömsbergs IF P08/09 Björkvallen 1
P10 G3
11:30 Knarrbacken FC Tigrar - Lagga Långhundra BK P08 Gröna Dalens IP 2
P10 G4
13:00 FC Arlanda P08 Grön - Rosersbergs IK P08/09 Midgårdsvallen 3 Amerikanska Plan
P10 G5
09:30 Örsundsbro IF P08 - Hagby IK P08 Åvallen 1
10:00 Fanna BK P08 Svart - Knarrbacken FC Lejon Fanna IP C-plan
14:00 Enköpings SK UK P08 Grön - Åsunda IF P08 Enavallen teknikcenter
P10 G6
15:30 Enköpings SK UK P08 Gul - Sunnersta AIF Svart Enavallen D-plan
P10 G7
09:00 Gamla Upsala SK P08 - Storvreta IK P08:vit Yrsa IP 3
09:30 Bälinge IF P08 - Vaksala SK Svart 1 Bälinge IP Konstgräs
11:35 IFK Uppsala - Skuttunge/IK Hinden Österängens IP
P10 G8
10:00 Unik FK Blå - IK Sirius FK P08E Valsätra Konstgräs
13:00 Upsala IF 1 - IF VP Uppsala Ekebydalen IP Konstgräs
F15-17 A
16:00 Upsala IF F17 - Kallhälls FF 1 - 4 Ekebydalen IP Konstgräs
F15-17 G1
11:30 Roslagsbro IF - BKV Norrtälje Vårlyckan 2
F15-17 G2
11:00 Tärnsjö/Östervåla IF F03/04 - Vaksala SK 04/05 0 - 5 Lundavallen 1
F15-17 G3
12:15 IF VP Uppsala - Knivsta IK Svart 0 - 9 Ekebydalen IP Konstgräs
F14 G2
10:00 IK Nordia/Åsunda F04/05 - Bälinge IF F04 1 - 0 Skogsvallen 1
14:00 Örsundsbro IF F04 - Gamla Upsala SK F04 Gul 5 - 3 Åvallen 1
F14 G3
11:30 Sunnersta AIF F04/F05 - IFK Mariehamn 6 - 1 Granebergs IO 1
16:00 Knivsta IK - Funbo IF F04 Engvallen IP 1
F13 A
09:15 Vaksala SK - Bälinge IF F05 Årsta IP 1
12:00 Håbo FF - Films SK F05 Futurum 1
15:45 Alsike IF F05 - Gamla Upsala SK F05 Brunnbyvallen 1
F13 G1
16:30 Märsta IK F13 - Danmarks IF F05 Vit Midgårdsvallen Konstgräs
F13 G2
11:30 Sigtuna IF FK F13 Blå - Unik FK F05 Ansgarsvallen 4
14:00 Storvreta IK 456 - Tobo-Örbyhus/IK Rex F05 4 - 0 Skogsvallens IP 2
F12 G1
12:00 SK Wigör F06/07 - Enköpings SK UK F12 Grön Odensala IP 1
F12 G3
11:00 Rimbo IF F06 - Riala GoIF F06 Mullevallen Konstgräs
15:00 Almunge/Funbo IF F06 - Rosersbergs IK F06/07 BLÅ Gullhagens IP 1
F12 G5
12:00 SK Iron F06 lag2 - Fanna BK F06 Vit Björkvallen 1
F11 G2
09:30 Bälinge IF F07 Gul - Storvreta IK F07:vit Bälinge IP Konstgräs
F11 G3
11:00 Upsala IF 1 - Hagby IK F07 Valsätra Konstgräs
F10 G1
16:00 Riala GoIF F08-09 - Roslagsbro IF F08/09 Lundbyvallen 3
F10 G2
10:00 Enköpings SK UK - SK Wigör F08/09 2 Enavallen teknikcenter
11:30 Alsike IF F08 Gul - Åsunda IF Alsike Konstgräs
F10 G3
13:00 Danmarks IF F08 Vit - Unik FK F0708-blå Danelid 6
F10 G4
11:00 Films SK - Sunnersta AIF F 08 Centrala IP 1
F10 G5
10:30 IFK Uppsala - Unik FK F0708-röd Österängens IP
11:00 Månkarbo/Ullfors IK - SK Iron F08 2 Tallparken 2
11:30 Danmarks IF F08 Röd - Östervåla IF F08/09 Danelid 5