Matcher idag - Upplands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-03-23
Tid Match Resultat Anläggning
Herrar A EM-kval
18:00 Malta - Färöarna National Stadium Ta' Qali
18:00 Sverige - Rumänien Nationalarenan, Friends Arena
20:45 Spanien - Norge Estadi de Mestalla
F17 Elite Round
16:30 Fri entré. Sverige - Polen Borås Arena
19:30 Fri entré. Spanien - Slovakien Borås Arena

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-03-23
Tid Match Resultat Anläggning
P19 Div.1 - Region 5
16:00 Vaksala SK - IFK Stocksund Årsta IP Konstgräs
Träningsmatcher Elit, herr
14:00 IK Sirius FK - IK Frej Täby Lötens IP Konstgräs
Upplandscupen Herr Grupp 3
15:30 Knivsta IK - IFK Uppsala Alsike Konstgräs
Upplandscupen Herr Grupp 5
12:00 Hallsta IK - Roslagsbro IF Sparbankens IP Konstgräs
Upplandscupen Herr Grupp 6
11:45 Olands FF - Almo BK Gimo Konstgräs
14:15 Rasbo IK - Gräsö Norrskedika IF Årsta IP Konstgräs
Upplandscupen Herr Grupp 7
12:00 Söderfors GoIF - IK Rex Länsförsäkringar Arena 1
Upplandscupen Herr Grupp 9
12:00 IK Hinden - SK Iron Bälinge IP Konstgräs
14:00 Bälinge IF - Ärentuna SK Bälinge IP Konstgräs
Upplandscupen Herr Grupp 11
13:30 Palestinska FF - Persien FC Valsätra Konstgräs
Upplandscupen Dam Grupp 1
10:00 BKV Norrtälje - Häverödals SK 0 - 1 Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
DM P14 (05)
15:30 Sunnersta AIF - Rimbo IF Valsätra Konstgräs
Dam 1 domare
16:15 IF VP Uppsala (D5D) - Lagunda AIK (D5D) Stenhagens IP Konstgräs
Herr 3 domare
10:00 Månkarbo IF (D4H) - Norrsundets IF (D4H) Länsförsäkringar Arena 1
12:00 Vaksala SK (D3H) - Heby AIF (D3H) Årsta IP Konstgräs
13:00 Håbo FF (D4H) - Fanna BK (D3H) Gröna Dalens IP Konstgräs
13:15 FC Arlanda (D4H) - FC Järfälla (D4H) Midgårdsvallen Konstgräs
14:00 Strömsbergs IF (D3H) - Torsåkers IF (D3H) Länsförsäkringar Arena 1
16:00 IFK Uppsala (D3H) - FC Stockholm Internazionale (D2H) Österängens IP
Dam 3 domare
14:00 Rimbo IF (D1D) - Stuvsta IF (D2D) Mullevallen Konstgräs
17:00 IK Uppsala Fotboll (DEED) - Kvarnsvedens IK (DEED) Lötens IP Konstgräs