Spelprogram - Träningsmatcher 2019, herrar 2

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alkvetterns IK Alkvetterns IK(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Bäckalunds IF Bäckalunds IF(Föreningen) Röd, röda, röda
Bäckhammars SK Bäckhammars SK(Föreningen) röd-svart, svart, röda
Carlstad FC Carlstad FC(Föreningen) Vit, Svart, Orange
Deje IK Deje IK(Föreningen) röd, blå, röda
Edsvalla IF Edsvalla IF(Föreningen) röd, blå, röda
Ekshärads BK Mathias Nordström 0768177817 blå, blå, blå
Eskilsäters IF Eskilsäters IF(Föreningen) Grön , Svarta , Svarta
FBK Karlstad 2 FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FBK Karlstad 3 FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FBK Karlstad U19 FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
Fengersfors IK Fengersfors IK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Fensbols IF Fensbols IF(Föreningen) orange, svart, orange
Filipstads FF Filipstads FF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Filipstads FF 2 Filipstads FF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Fiskeviks IF 2 Fiskeviks IF(Föreningen) Grön, Vit, Vita
Forshaga IF 2 Forshaga IF(Föreningen) svart, svart, svarta
Gettjärns IF Gettjärns IF(Föreningen) röd, röd, röd
Granbergsdals IF Granbergsdals IF(Föreningen) vit, svart, Vit
Grums IK 2 Grums IK FK(Föreningen) vit, blå, blå
Gullspångs IF Gullspångs IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Gullspångs IF B Gullspångs IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Gunnarskog/Bortan IK Gunnarskog IK(Föreningen) blå-grön, blå, gröna
Hertzöga BK 2 Hertzöga BK(Föreningen) Gul, Grön, Gula
Hillringsbergs IF Hillringsbergs IF(Föreningen) Röd-Vit randig , Röda, Röda
Hällefors AIF Hällefors AIF(Föreningen) vit, grön, vit
IF Brunskog United IF Brunskog United(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IF Nornan IF Nornan(Föreningen) Blå, Blå
IFK Heden IFK Heden(Föreningen) blå, blå, blå
IFK Kristinehamn IFK Kristinehamn(Föreningen) blå/vit, blå, blå
IFK Lindesberg 2 IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Skoghall U IFK Skoghall(Föreningen) blå, blå, blå
IFK Sunne Fotboll U IFK Sunne Fotboll(Föreningen) vit, blå, vita
IFK Åmål U IFK Åmål(Föreningen) Blå-Vit randig, Blå, Blå
IK Arvika Fotboll J19 IK Arvika Fotboll(Föreningen) Röd, Blå, Blå
IK Arvika Fotboll U IK Arvika Fotboll(Föreningen) Röd, Blå, Blå
IK Viking IK Vikings FK(Föreningen) Vit, blå, Blå
Immetorp BK 2 Immetorp BK(Föreningen) grön, vit, gröna
IS Emtarna IS Emtarna(Föreningen) blå, vit, blå
Järnboås IF Järnboås IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Jössefors IK Jössefors IK(Föreningen) svarta, svarta, svarta
Karlskoga IF Karlskoga IF(Föreningen) Röd
Karlskoga SK Karlskoga SK(Föreningen) vit, vit, vita
Karlstads BK 2 Karlstads BK(Föreningen) blå, vita, blå
KB Karlskoga 2 KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KB Karlskoga FF Junior KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KIF Kronoparken KIF Kronoparken(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Kils AIK 2 Kils AIK FK(Föreningen) röd, röda, röda
Klässbols SK Klässbols SK(Föreningen) svart, svart, svarta
Koppom/Köla Koppoms IK(Föreningen) Mörkblå, svart, Blå
Kroppefjälls IF Kroppefjälls IF(Föreningen) Röd, Svarta, Svarta
Lekebergs IF Lekebergs IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lesjöfors IF Lesjöfors IF(Föreningen) röd, blå, röd
Lesjöfors IF 2 Lesjöfors IF(Föreningen) röd, blå, röd
Lysviks IF Lysviks IF(Föreningen) gul, svart, gul
Moholms SK Moholms SK(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Mullhyttans IF Mullhyttans IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Nolgårds IK Nolgårds IK(Föreningen) gul-blå, blå, blå
Norrstrands IF 2 Norrstrands IF(Föreningen) Röd, vita, Röda
Nykroppa AIK Nykroppa AIK(Föreningen) svart/gult, svarta, Svart/gult
Olsäters SK Olsäters SK(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Rinns AIK Rinns AIK(Föreningen) grön, grön, gröna
Råtorps IK Råtorps IK(Föreningen) blå, blå, blå
Rännbergs IK Rännbergs IK(Föreningen) Vit, Grön, Vit
Silleruds IF Silleruds IF(Föreningen) röd, svart, svarta
Skattkärrs IF 2 Skattkärrs IF(Föreningen) röd, röd, röda
Slottsbrons IF Slottsbrons IF(Föreningen) blå dam blå/svart, blå dam svart, blå
Sommarro IF Sommarro IF(Föreningen) Vit, Röda, Vita
Storfors FF Storfors FF(Föreningen) gul, svart, gula
Svanskogs IF Svanskogs IF(Föreningen) Svart, svarta, Svarta
Säffle FF 2 Säffle FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Torsby IF U Torsby IF(Föreningen) blå, blå, blå
Torsby IF U2 Torsby IF(Föreningen) blå, blå, blå
Torsby IF U4 Torsby IF(Föreningen) blå, blå, blå
Tärnsjö IF 2 Tärnsjö IF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Töcksfors IF Töcksfors IF(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Töcksfors IF 2 Töcksfors IF(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Tösse IF 2 Tösse IF(Föreningen) Röd, blå, Blå
Ulvsby IF Ulvsby IF(Föreningen) Gul, svart, gul
Woodys FC Woody's FC(Föreningen) svart-röd, svart, Röd
Värmlandsbro SK Värmlandsbro SK(Föreningen) röd, vit, röda
Värmlandsbro SK U Värmlandsbro SK(Föreningen) röd, vit, röda
Värmskogs SK Värmskogs SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Värmskogs SK 2 Värmskogs SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västanviks AIF 2 Västanviks AIF(Föreningen) svart/gul, svart, svarta
Årjängs IF U Årjängs IF(Föreningen) Svart, Svarta, Gula
Åtorps IF Åtorps IF(Föreningen) blå, blå, blå
Ämterviks FF U Ämterviks FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Ängebäck BK Ängebäck BK(Föreningen) grön,, grön, gröna
Östra Deje IK Östra Deje IK(Föreningen) Grön, Svart, Gröna
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-13 11:00 187003006 FBK Karlstad U19 - Lørenskog IF Karlstad Airdome
2019-01-13 13:00 187003012 IK Arvika Fotboll J19 - Lørenskog IF J19 0 - 5 Karlstad Airdome
2019-01-19 13:00 187003013 Norrstrands IF 2 - KIF Kronoparken 2 - 6 Karlstad Airdome
2019-02-16 13:00 187003019 Norrstrands IF 2 - Karlstads BK 2 Karlstad Airdome
2019-02-21 20:00 187003036 IFK Kristinehamn - Storfors FF 5 - 2 Kristinehamn Arena
2019-03-01 19:00 187003039 Karlskoga SK - Karlskoga IF 2 - 3 KEMAB Arena
2019-03-02 12:00 187003014 Åtorps IF - Gullspångs IF 1 - 2 Stora Valla B-plan
2019-03-03 13:00 187003058 Forshaga IF 2 - Östra Deje IK 6 - 2 Ängevi IP Konstgräs
2019-03-08 18:30 187003031 Filipstads FF - Hällefors AIF 8 - 1 Kalhyttan
2019-03-10 10:00 187003061 Åtorps IF - Granbergsdals IF 5 - 1 Stora Valla B-plan
2019-03-10 16:00 187003057 Woodys FC - KB Karlskoga 2 0 - 6 KEMAB Arena
2019-03-16 12:00 187003052 Deje IK - IS Emtarna Inst. Ängevi IP Konstgräs
2019-03-16 13:00 187003028 KB Karlskoga 2 - Karlskoga SK 1 - 0 KEMAB Arena
2019-03-16 14:00 187003035 Eskilsäters IF - Kroppefjälls IF Sporthälla IP D-plan
2019-03-16 15:00 187003055 Norrstrands IF 2 - Alkvetterns IK 1 - 3 Örsholmens IP, Coop Arena
2019-03-17 12:20 187003050 Immetorp BK 2 - Hällefors AIF KEMAB Arena
2019-03-17 18:00 187003063 Granbergsdals IF - Carlstad FC 4 - 2 KEMAB Arena
2019-03-22 19:00 187003077 Storfors FF - Hällefors AIF 4 - 1 Kalhyttan
2019-03-23 12:00 187003067 Karlskoga SK - Lekebergs IF 2 - 5 Baggängens IP
2019-03-23 15:30 187003007 Östra Deje IK - IS Emtarna 4 - 2 Ängevi IP Konstgräs
2019-03-23 17:00 187003074 Woodys FC - Ängebäck BK 3 - 2 KEMAB Arena
2019-03-23 17:00 187003084 KB Karlskoga 2 - Tärnsjö IF 2 6 - 1 Stora Valla B-plan
2019-03-24 12:00 187003073 Torsby IF U2 - Rännbergs IK 9 - 3 Björnevi Konstgräs
2019-03-24 14:00 187003033 Svanskogs IF - Ulvsby IF Sporthälla IP D-plan
2019-03-24 16:00 187003069 Filipstads FF 2 - Nykroppa AIK Kalhyttan
2019-03-24 17:00 187003068 Karlskoga IF - Lesjöfors IF 1 - 1 KEMAB Arena
2019-03-27 19:00 187003082 Töcksfors IF 2 - Koppom/Köla 5 - 0 Hagavallen Konstgräs
2019-03-27 20:15 187003066 Nykroppa AIK - Hällefors AIF Kalhyttan
2019-03-30 12:00 187003042 Värmlandsbro SK U - Hillringsbergs IF Sporthälla IP D-plan
2019-03-30 12:00 187003053 Deje IK - Hertzöga BK 2 Inst. Ängevi IP Konstgräs
2019-03-30 12:00 187003087 Gettjärns IF - Bäckalunds IF 2 - 5 Fryxellska skolan
2019-03-30 14:30 187003008 Östra Deje IK - KIF Kronoparken 3 - 0 Ängevi IP Konstgräs
2019-03-30 15:00 187003090 IK Arvika Fotboll J19 - Gunnarskog/Bortan IK 1 - 1 Lingonvallen 1
2019-03-30 15:00 187003094 KB Karlskoga FF Junior - IFK Lindesberg 2 2 - 0 KEMAB Arena
2019-03-30 16:30 187003092 Åtorps IF - Gullspångs IF B 3 - 3 Stora Valla
2019-03-30 17:00 187003064 Granbergsdals IF - Bäckhammars SK 2 - 4 KEMAB Arena
2019-03-31 13:00 187003037 Råtorps IK - Karlstads BK 2 Ilanda IP A-plan
2019-03-31 14:00 187003018 Torsby IF U - Rinns AIK 3 - 1 Björnevi Konstgräs
2019-03-31 15:00 187003017 Ulvsby IF - Skattkärrs IF 2 5 - 0 Örsholmens IP, Coop Arena
2019-03-31 15:00 187003060 IFK Heden - Nolgårds IK 3 - 3 Caland Arena (Skogsvallen)
2019-03-31 16:00 187003022 Rännbergs IK - IF Nornan 4 - 2 Björnevi Konstgräs
2019-03-31 17:00 187003032 Fiskeviks IF 2 - Klässbols SK 4 - 2 Lingonvallen 1
2019-03-31 17:00 187003081 FBK Karlstad 3 - Norrstrands IF 2 4 - 1 Örsholmens IP, Coop Arena
2019-03-31 17:45 187003030 Alkvetterns IK - Ängebäck BK 1 - 2 KEMAB Arena
2019-04-05 19:00 187003083 Töcksfors IF 2 - IFK Åmål U Inst. Hagavallen Konstgräs
2019-04-06 10:00 187003070 Gettjärns IF - Lysviks IF 1 - 4 Fryxellska skolan
2019-04-06 12:00 187003009 Östra Deje IK - IFK Heden 3 - 3 Ängevi IP Konstgräs
2019-04-06 13:00 187003025 IF Brunskog United - Värmlandsbro SK U Lingonvallen 1
2019-04-06 13:00 187003040 Carlstad FC - Slottsbrons IF 0 - 3 Klasmossen IP Konstgräs
2019-04-06 16:00 187003044 Värmlandsbro SK - IFK Skoghall U Inst. Sporthälla IP D-plan
2019-04-06 16:30 187003049 Ulvsby IF - KIF Kronoparken 6 - 2 Klasmossen IP Konstgräs
2019-04-07 12:00 187003027 Skattkärrs IF 2 - Gullspångs IF 0 - 4 Caland Arena (Skogsvallen)
2019-04-07 12:00 187003075 Fensbols IF - Ekshärads BK 0 - 4 Björnevi Konstgräs
2019-04-07 13:00 187003078 Ämterviks FF U - Jössefors IK Fryxellska skolan
2019-04-07 14:00 187003020 Rinns AIK - Västanviks AIF 2 3 - 0 Björnevi Konstgräs
2019-04-07 15:00 187003029 Grums IK 2 - Tösse IF 2 3 - 1 Idrottsparken
2019-04-07 15:00 187003091 Edsvalla IF - Deje IK 0 - 4 Ilanda IP A-plan
2019-04-07 16:00 187003002 IS Emtarna - IFK Sunne Fotboll U 0 - 4 Fryxellska skolan
2019-04-07 16:00 187003016 Lesjöfors IF - Hällefors AIF 3 - 2 Kalhyttan
2019-04-07 16:00 187003024 Rännbergs IK - IK Viking 1 - 0 Björnevi Konstgräs
2019-04-07 17:00 187003079 Klässbols SK - Värmskogs SK 2 3 - 3 Lingonvallen 1
2019-04-07 17:45 187003086 Woodys FC - Granbergsdals IF 3 - 1 KEMAB Arena
2019-04-10 19:45 187003046 Alkvetterns IK - Nykroppa AIK 8 - 1 Stora Valla B-plan
2019-04-11 20:45 187003100 Fiskeviks IF 2 - IK Arvika Fotboll U 4 - 0 Lingonvallen 1
2019-04-12 18:00 187003088 Gettjärns IF - Ämterviks FF U 4 - 4 Fryxellska skolan
2019-04-13 10:00 187003043 Värmlandsbro SK U - Silleruds IF 1 - 2 Sporthälla IP D-plan
2019-04-13 11:00 187003054 Norrstrands IF 2 - Nolgårds IK 7 - 1 Ilanda IP A-plan
2019-04-13 12:00 187003034 Svanskogs IF - Edsvalla IF Sporthälla IP D-plan
2019-04-13 15:00 187003097 Slottsbrons IF - Nykroppa AIK Inst. Idrottsparken
2019-04-13 16:00 187003003 IS Emtarna - Bäckalunds IF 3 - 3 Fryxellska skolan
2019-04-13 16:00 187003045 V��rmlandsbro SK - Skattkärrs IF 2 3 - 2 Sporthälla IP D-plan
2019-04-13 16:00 187003051 Immetorp BK 2 - Karlskoga SK 1 - 3 KEMAB Arena
2019-04-13 16:00 187003062 Rinns AIK - Fensbols IF 5 - 2 Björnevi Konstgräs
2019-04-13 16:15 187003047 Alkvetterns IK - Bäckhammars SK Stora Valla B-plan
2019-04-13 18:00 187003026 IF Brunskog United - Jössefors IK Lingonvallen 1
2019-04-14 11:00 187003010 Östra Deje IK - Slottsbrons IF Ängevi IP Konstgräs
2019-04-14 12:00 187003095 Torsby IF U - Ekshärads BK 2 - 0 Björnevi Konstgräs
2019-04-14 12:00 187003098 Åtorps IF - Woodys FC 2 - 2 Stora Valla B-plan
2019-04-14 13:00 187003038 Råtorps IK - KIF Kronoparken 8 - 2 Ilanda IP A-plan
2019-04-14 15:00 187003059 IFK Heden - Olsäters SK 2 - 0 Caland Arena (Skogsvallen)
2019-04-14 15:00 187003080 Klässbols SK - Koppom/Köla Lingonvallen 1
2019-04-14 16:00 187003015 Lesjöfors IF - Storfors FF 0 - 2 Kalhyttan
2019-04-14 16:00 187003023 Rännbergs IK - Lysviks IF 5 - 2 Björnevi Konstgräs
2019-04-14 16:00 187003041 Årjängs IF U - Ulvsby IF Tingevi D-plan, konstgräs
2019-04-14 16:30 187003005 IFK Skoghall U - Grums IK 2 7 - 0 Mörmons IP
2019-04-14 17:45 187003065 Granbergsdals IF - Ängebäck BK 1 - 1 KEMAB Arena
2019-04-18 18:00 187003085 Karlskoga SK - Woodys FC 2 - 1 Baggängens IP
2019-04-19 12:00 187003071 Lysviks IF - Bäckalunds IF 2 - 3 Fryxellska skolan
2019-04-19 14:00 187003011 Östra Deje IK - IF Brunskog United 4 - 3 Ängevi IP Konstgräs
2019-04-21 16:00 187003093 Filipstads FF 2 - Lesjöfors IF 2 4 - 1 Kalhyttan
2019-04-22 11:00 187003101 Svanskogs IF - Silleruds IF 6 - 0 Sporthälla IP D-plan
2019-04-22 12:00 187003004 IS Emtarna - Olsäters SK 1 - 3 Fryxellska skolan
2019-04-22 12:00 187003099 Åtorps IF - Moholms SK 2 - 2 Åvallen
2019-04-22 12:00 187003102 Torsby IF U - Ämterviks FF U 2 - 1 Björnevi Konstgräs
2019-04-22 13:00 187003096 Edsvalla IF - Sommarro IF 3 - 3 Ilanda IP A-plan
2019-04-22 14:00 187003076 Torsby IF U - Fensbols IF 8 - 0 Björnevi Konstgräs
2019-04-22 15:00 187003072 IFK Heden - Nykroppa AIK 7 - 7 Caland Arena (Skogsvallen)
2019-04-22 16:00 187003021 Rännbergs IK - Västanviks AIF 2 4 - 3 Björnevi Konstgräs
2019-04-22 17:00 187003001 Fiskeviks IF 2 - Gunnarskog/Bortan IK 1 - 4 Lingonvallen 1
2019-04-22 17:00 187003103 Nolgårds IK - Carlstad FC 1 - 5 Mörmons IP
2019-04-22 17:15 187003048 Alkvetterns IK - Bäckhammars SK 3 - 2 Alkvetterns IP
2019-04-27 11:00 187003089 Torsby IF U2 - IF Nornan Inst. Björnevi Konstgräs
2019-07-24 19:00 187003107 Lysviks IF - Bäckalunds IF 2 - 0 Myrborgen
2019-07-27 12:00 187003105 Norrstrands IF 2 - FBK Karlstad 3 ICA Maxi Välsviken Arena A-plan
2019-07-27 15:00 187003104 Östra Deje IK - Edsvalla IF Tallmovallen
2019-07-27 15:00 187003106 Nykroppa AIK - Granbergsdals IF 1 - 1 Hammarvallen, Nykroppa
2019-08-01 18:00 187003108 Granbergsdals IF - Woodys FC 1 - 4 Solvallen