Spelprogram - P17 Div.1 - Region 3

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-04-13 14:00 Jönköpings Södra IF - Nässjö FF 2 - 0 Jordbrovallen
2019-04-14 14:00 Husqvarna FF - Östers IF 0 - 8 Zinkensdamm - Konstgräs
2019-04-14 15:00 Åtvidabergs FF - IFK Värnamo 2 - 4 40 Kopparvallen
2019-04-14 16:30 FC Linköping City - Hovshaga AIF 3 - 1 34 Anders Ljungstedts gymnasium
Omgång 2
2019-04-19 12:00 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF 1 - 2 60 Finnvedsvallen
2019-04-19 13:00 Östers IF - FC Linköping City 2 - 0 35 Värendsvallen Hybridgräs
2019-04-19 14:00 Oskarshamns AIK - Växjö Norra IF 0 - 0 Ernemar IP - Konstgräs
2019-04-22 12:00 Nässjö FF - Husqvarna FF 1 - 1 63 Skogsvallen
Omgång 3
2019-04-27 14:00 Växjö Norra IF - Hovshaga AIF 1 - 2 35 Fagrabäck Konstgräs
2019-04-28 14:00 Husqvarna FF - IFK Värnamo 1 - 1 58 Zinkensdamm - Naturgräs
2019-04-28 15:00 Åtvidabergs FF - Oskarshamns AIK 7 - 3 39 Kopparvallen
2019-04-28 15:00 Nässjö FF - Östers IF 0 - 3 32 Skogsvallen
Omgång 4
2019-05-01 14:00 Oskarshamns AIK - Jönköpings Södra IF 0 - 10 46 Ernemar IP - Konstgräs
2019-05-04 14:00 FC Linköping City - Växjö Norra IF 1 - 3 39 Stångebro sportfält A
2019-05-04 15:30 IFK Värnamo - Nässjö FF 0 - 1 80 Finnvedsvallen
2019-05-05 15:00 Hovshaga AIF - Åtvidabergs FF 1 - 3 Hagavallen, konstgräs
Omgång 5
2019-05-10 18:30 Åtvidabergs FF - FC Linköping City 4 - 1 Kopparvallen
2019-05-11 13:00 IFK Värnamo - Östers IF 3 - 0 50 Finnvedsvallen
2019-05-11 14:00 Jönköpings Södra IF - Hovshaga AIF 3 - 0 39 Jordbrovallen
2019-05-12 14:00 Husqvarna FF - Oskarshamns AIK 4 - 2 Zinkensdamm - Naturgräs
Omgång 6
2019-05-17 18:00 Östers IF - Växjö Norra IF 7 - 0 204 Värendsvallen Hybridgräs
2019-05-17 18:30 FC Linköping City - Jönköpings Södra IF 1 - 2 Stångebro sportfält A
2019-05-19 15:00 Hovshaga AIF - Husqvarna FF 2 - 1 50 Hagavallen, konstgräs
2019-05-19 16:00 Oskarshamns AIK - Nässjö FF 2 - 3 Ernemar IP - Konstgräs
Omgång 7
2019-05-25 13:00 IFK Värnamo - Oskarshamns AIK 3 - 0 Finnvedsvallen
2019-05-25 15:00 Nässjö FF - Hovshaga AIF 3 - 1 40 Skogsvallen
2019-05-26 11:30 Åtvidabergs FF - Växjö Norra IF 1 - 1 37 Kopparvallen
2019-05-26 14:00 Husqvarna FF - FC Linköping City 1 - 3 35 Zinkensdamm - Naturgräs
Omgång 8
2019-06-01 12:00 FC Linköping City - Nässjö FF 3 - 1 15 Stångebro sportfält A
2019-06-01 14:00 Växjö Norra IF - Jönköpings Södra IF 1 - 3 Åbo Idrottsplats
2019-06-02 11:00 Hovshaga AIF - IFK Värnamo 2 - 2 55 Hagavallen, konstgräs
2019-06-02 13:00 Östers IF - Åtvidabergs FF 5 - 0 Myresjöhus Arena 1
Omgång 9
2019-06-08 13:00 IFK Värnamo - FC Linköping City 1 - 3 Finnvedsvallen
2019-06-08 14:00 Jönköpings Södra IF - Åtvidabergs FF 4 - 2 59 Jordbrovallen
2019-06-09 14:00 Husqvarna FF - Växjö Norra IF 0 - 2 Zinkensdamm - Konstgräs
2019-06-09 16:00 Oskarshamns AIK - Östers IF 3 - 2 31 Ernemar IP - Konstgräs
Omgång 10
2019-06-15 14:00 Växjö Norra IF - Nässjö FF 0 - 2 Fagrabäck Konstgräs
2019-06-15 14:00 Jönköpings Södra IF - Östers IF 0 - 1 59 Jordbrovallen
2019-06-15 15:00 Hovshaga AIF - Oskarshamns AIK 7 - 0 Hagavallen, konstgräs
2019-06-16 15:00 Åtvidabergs FF - Husqvarna FF 6 - 1 52 Kopparvallen
Omgång 11
2019-06-19 18:30 Östers IF - Hovshaga AIF 5 - 1 122 Myresjöhus Arena 1
2019-06-20 18:30 Husqvarna FF - Jönköpings Södra IF 0 - 1 65 Zinkensdamm - Konstgräs
2019-06-20 19:00 IFK Värnamo - Växjö Norra IF 7 - 2 50 Finnvedsvallen
2019-06-23 16:00 Oskarshamns AIK - FC Linköping City 0 - 11 Ernemar IP - Konstgräs
2019-06-23 17:00 Nässjö FF - Åtvidabergs FF 5 - 0 93 Skogsvallen
Omgång 12
2019-06-06 15:00 Hovshaga AIF - FC Linköping City 0 - 7 50 Hagavallen, konstgräs
2019-06-27 15:00 IFK Värnamo - Åtvidabergs FF 3 - 2 Finnvedsvallen
2019-06-28 18:00 Östers IF - Husqvarna FF 8 - 0 30 Myresjöhus Arena 1
2019-06-28 19:00 Nässjö FF - Jönköpings Södra IF 2 - 1 43 Skogsvallen
Omgång 13
2019-08-03 12:00 FC Linköping City - Östers IF 1 - 0 30 Stångebro sportfält A
2019-08-03 14:00 Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo 5 - 1 40 Jordbrovallen
2019-08-04 14:00 Husqvarna FF - Nässjö FF 0 - 3 49 Zinkensdamm - Konstgräs
2019-08-21 18:30 Växjö Norra IF - Oskarshamns AIK 2 - 1 40 Åbo Idrottsplats
Omgång 14
2019-08-10 13:00 IFK Värnamo - Husqvarna FF 8 - 0 Finnvedsvallen
2019-08-10 14:00 Oskarshamns AIK - Åtvidabergs FF 2 - 2 Ernemar IP - Konstgräs
2019-08-11 12:00 Östers IF - Nässjö FF 4 - 0 60 Myresjöhus Arena 1
2019-08-13 19:00 Hovshaga AIF - Växjö Norra IF 2 - 1 105 Hagavallen, konstgräs
Omgång 15
2019-08-17 14:00 Jönköpings Södra IF - Oskarshamns AIK 10 - 0 30 Jordbrovallen
2019-08-17 15:00 Nässjö FF - IFK Värnamo 2 - 1 71 Skogsvallen
2019-08-18 14:00 Växjö Norra IF - FC Linköping City 2 - 2 30 Åbo Idrottsplats
2019-08-18 15:00 Åtvidabergs FF - Hovshaga AIF 6 - 0 65 Kopparvallen
Omgång 16
2019-08-24 13:00 Östers IF - IFK Värnamo 6 - 1 25 Myresjöhus Arena 1
2019-08-24 14:00 Oskarshamns AIK - Husqvarna FF 4 - 1 25 Ernemar IP - Konstgräs
2019-08-24 15:00 Hovshaga AIF - Jönköpings Södra IF 0 - 3 35 Hagavallen, konstgräs
2019-08-25 15:30 FC Linköping City - Åtvidabergs FF 4 - 3 Stångebro sportfält
Omgång 17
2019-08-31 14:00 Husqvarna FF - Hovshaga AIF 3 - 1 25 Zinkensdamm - Naturgräs
2019-08-31 14:00 Växjö Norra IF - Östers IF 0 - 4 Åbo Idrottsplats
2019-08-31 15:00 Nässjö FF - Oskarshamns AIK 0 - 0 20 Skogsvallen
2019-09-03 18:30 Jönköpings Södra IF - FC Linköping City 1 - 0 47 Jordbrovallen
Omgång 18
2019-09-07 12:00 FC Linköping City - Husqvarna FF 4 - 0 16 Anders Ljungstedts gymnasium
2019-09-07 14:00 Oskarshamns AIK - IFK Värnamo 2 - 1 Ernemar IP - Konstgräs
2019-09-07 16:00 Växjö Norra IF - Åtvidabergs FF 1 - 6 35 Åbo Idrottsplats
2019-09-08 15:00 Hovshaga AIF - Nässjö FF 3 - 1 Hagavallen, konstgräs
Omgång 19
2019-09-14 14:00 Jönköpings Södra IF - Växjö Norra IF 6 - 2 50 Jordbrovallen
2019-09-15 13:00 IFK Värnamo - Hovshaga AIF 0 - 1 52 Finnvedsvallen
2019-09-15 15:00 Nässjö FF - FC Linköping City 1 - 2 Skogsvallen
2019-09-15 15:00 Åtvidabergs FF - Östers IF 0 - 1 Kopparvallen
Omgång 20
2019-09-21 13:00 Östers IF - Oskarshamns AIK 6 - 1 Myresjöhus Arena 1
2019-09-21 14:00 Växjö Norra IF - Husqvarna FF 2 - 0 Åbo Idrottsplats
2019-09-21 15:00 Åtvidabergs FF - Jönköpings Södra IF 1 - 4 25 Kopparvallen
2019-09-22 12:00 FC Linköping City - IFK Värnamo 1 - 3 51 Stångebro sportfält A
Omgång 21
2019-09-25 19:00 Oskarshamns AIK - Hovshaga AIF 4 - 2 30 Ernemar IP - Konstgräs
2019-09-28 11:00 Östers IF - Jönköpings Södra IF 3 - 4 40 Myresjöhus Arena 1
2019-09-29 14:00 Husqvarna FF - Åtvidabergs FF 3 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
2019-09-29 15:00 Nässjö FF - Växjö Norra IF 1 - 1 Skogsvallen
Omgång 22
2019-10-05 12:00 Jönköpings Södra IF - Husqvarna FF 7 - 1 55 Junebäckens IP - Konstgräs
2019-10-06 14:00 Hovshaga AIF - Östers IF 2 - 0 30 Hagavallen, konstgräs
2019-10-06 14:00 FC Linköping City - Oskarshamns AIK 3 - 3 25 Stångebro sportfält A
2019-10-06 14:00 Växjö Norra IF - IFK Värnamo 2 - 3 Åbo Idrottsplats
2019-10-06 14:00 Åtvidabergs FF - Nässjö FF 5 - 2 Kopparvallen