Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Tegsödra Umeå IF

Föreningsnummer
09372
Adress
Tegsvägen 24
904 33 UMEÅ
Telefon
0730-34 85 41 
E-post
kansliet@tsuif.se 
Hemsida
http://www.tsuif.se
Ordförande
Samuel Öhberg 
Kanslist
Katrin Molander 
Förbund
Västerbottens Fotbollförbund
Färger
Blå/Vit, Blå, Blå (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Blå, Blå (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Futsal Flickor 11 Södra (Umeå Södra FF 08) Anna Sjöström Amcoff
Pojkar Div 3 Södra höst grp 1 (TSU/TSK P-05) Peter Lagerqvist 0738243030
Pojkar Div 4 Södra höst grp 2 (Tegsödra Umeå IF P-06 Vit) Håkan Göransson 090125438 0702481612
Pojkar Div 4 Södra höst grp 3 (Tegsödra Umeå IF P-07 blå) Petra Erica Karolina Umaerus 0702864567
Pojkar Div 4 Södra höst grp 3 (Tegsödra Umeå IF P-06 Blå) André Olofsson 0702230309
Pojkar Div 5 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-07 Vit) Petra Erica Karolina Umaerus 0702864567
Pojkar Div 5 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-07 Blå) Petra Erica Karolina Umaerus 0702864567
Pojkar Div 5 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-07 Vit) Petra Erica Karolina Umaerus 0702864567
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-08 Vit) Caroline Eriksson 0702995600
Pojkar Div 6 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-08 Blå) Caroline Eriksson 0702995600
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-08 Vit) Caroline Eriksson 0702995600
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-08 Röd) Caroline Eriksson 0702995600
Pojkar Div 6 Södra Höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-08 Blå) Caroline Eriksson 0702995600
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P09 Vit) Patrik Westling 0703411350
Pojkar Div 7 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1) Sofie Dahlberg 0706971897
Pojkar Div 7 Södra grp 2 (Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 2) Sofie Dahlberg 0706971897
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P09 Vit) Patrik Westling 0703411350
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1) Sofie Dahlberg 0706971897
Pojkar Div 7 Södra Höst grp 2 (Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 2) Sofie Dahlberg 0706971897
Pojkar Div 8 Södra S-drag A (Tegsödra Umeå IF P10 Vit ) Jonas Lindberg
Pojkar Div 8 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 2) Joakim Finnberg 0705495412
Pojkar Div 8 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 1) Joakim Finnberg 0705495412
Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag A (Tegsödra Umeå IF P10 Vit ) Jonas Lindberg
Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 2) Joakim Finnberg 0705495412
Pojkar Div 8 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF P10 Blå lag 1) Joakim Finnberg 0705495412
Pojkar Div 9 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 2) Nina Spolander 0702977410
Pojkar Div 9 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1) Nina Spolander 0702977410
Pojkar Div 9 Södra S-drag C (Tegsödra Umeå IF P11 vit lag 2) Erik Sjöberg 0730405020
Pojkar Div 9 Södra S-drag C (Tegsödra Umeå IF P11 vit lag 1) Erik Sjöberg 0730405020
Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag A (Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 2) Nina Spolander 0702977410
Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag A (Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1) Nina Spolander 0702977410
Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF P11 vit lag 2) Erik Sjöberg 0730405020
Pojkar Div 9 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF P11 vit lag 1) Erik Sjöberg 0730405020
Flickor Div 3 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-05 Vit) Peter Timsäter 0703573300
Flickor Div 3 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F05 Blå) Christina Nilsson 0768248153
Flickor Div 4 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-06 Vit) Johan Wedman 090121822 0702511698
Flickor Div 4 Södra höst grp 2 (Tegsödra Umeå IF F07 1) Malin Jonsson 0706783189
Flickor Div 4 Södra höst grp 2 (Tegsödra Umeå IF F-06 Blå) Marcus Varmin 0702491690
Flickor Div 5 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF F07 2) Malin Jonsson 0706783189
Flickor Div 5 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F07 2) Malin Jonsson 0706783189
Flickor Div 6 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-08 2) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 6 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-08 1) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 6 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-08 2) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 6 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-08 1) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 7 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-09 Vit) Ulrika Susanna Lundström
Flickor Div 7 Södra grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-09 Blå) David Oskar Nordvall
Flickor Div 7 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-09 Vit) Ulrika Susanna Lundström
Flickor Div 7 Södra höst grp 1 (Tegsödra Umeå IF F-09 Blå) David Oskar Nordvall
Flickor Div 8 Södra S-drag A (Tegsödra Umeå IF F-10 Blå 2) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 8 Södra S-drag A (Tegsödra Umeå IF F-10 Blå 1) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 8 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF F10 Vit 2) Malin Söderlund 0703653995
Flickor Div 8 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF F10 Vit 1) Malin Söderlund 0703653995
Flickor Div 8 Södra Höst S-drag A (Tegsödra Umeå IF F-10 Blå 2) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 8 Södra Höst S-drag A (Tegsödra Umeå IF F-10 Blå 1) Sara Strömberg 0702910872
Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF F10 Vit 2) Malin Söderlund 0703653995
Flickor Div 8 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF F10 Vit 1) Malin Söderlund 0703653995
Flickor Div 9 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF F-11 Vit) Magnus Jonasson
Flickor Div 9 Södra S-drag B (Tegsödra Umeå IF F-11 Blå) Magnus Jonasson
Flickor Div 9 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF F-11 Vit) Magnus Jonasson
Flickor Div 9 Södra Höst S-drag B (Tegsödra Umeå IF F-11 Blå) Magnus Jonasson