Kontaktuppgifter och tävlingar 2019 - Enskede IK

Föreningsnummer
01499
Adress
Box 90266
12024 STOCKHOLM
Telefon
08-648 32 32 
E-post
kansli@enskedeik.nu 
Hemsida
www.enskedeik.nu
Kassör
Per Blom 
Kanslist
Håkan Pontén Andersson 
Björn Wahrén 
Pekka Partanen 
Tiina Svedin 
Helena Nordlöf 
Domaransvarig
Marcus Holmberg 
Förbund
Stockholms Fotbollförbund
Färger
Svarta, svarta, röda (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vita, vita, vita (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2019
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Svenska Cupen 2019/20 omg. 1-2 Björn Israelson 0709594196
Svenska Cupen 2019/20 omg. 1-3 Sven Johnsson 0762159116
P19 Div.1 - Region 4 Jan Thonérfelth 0739991581
Ligacupen U17 B2 (Enskede IK (U17)) Daniel Roos 0706028808
Reserv Div 5 Magnus Johansson 0735673315
Futsal Flickor 14-1 Mikael Dorch 0703883282
Futsal Flickor 12-1 Stefan Ryderfelt 0704970703
Futsal Pojkar 14-1 Odd Sangüesa Lundström 0707670790
Futsal Pojkar 12-3 Markus Olov Lundin 0707943861
J DM Flickor 2019 Stefan Michelsson 0709128219
Victoria Cup 2018/2019 (Enskede IK (1)) Sven Johnsson 0762159116
P16-kval till U17 Daniel Filip Adler
P16- 1B (Enskede IK 1) Niclas Linde 0735393347
P15-kval till U16 Odd Sangüesa Lundström 0707670790
P15- 2C (Enskede IK Röd) Lena Ceres Maria Selling 0761400119
P14- 2E (Enskede IK Gul 2) Daniele-Paolo Marletta 086483848 0762467525
P14- 3C (Enskede IK Vit 1) Daniele Solito 0709278503
P14- 3E (Enskede IK Röd) Joakim Brezén 0733795751
P14- 3F (Enskede IK Vit 2) Daniele Solito 0709278503
P14- 3F (Enskede IK Grön) Ulrika Axell 0705506038
P14- 4E (Enskede IK Svart) Marko Niinivirta 0707882289
P13- 2F (Enskede IK Orange 1) Anders Roxström 0727375454
P13- 3F (Enskede IK Blå 1) Erik Sandberg 0706002496
P13- 3G (Enskede IK Blå 2) Erik Sandberg 0706002496
P13- 3K (Enskede IK Orange 2) Anders Roxström 0727375454
P12-10 (Enskede IK Gul) Daniel Herrmann 0733233355
P12-20 (Enskede IK Grå 2) Katarina Jansson Mercer 0739184926
P12-21 (Enskede IK Marin 2) Åsa Peterson 0705367684
P12-22 (Enskede IK Lila 2) Anders Falk 0705884427
P12-24 (Enskede IK Blå 2) Markus Olov Lundin 0707943861
P12-25 (Enskede IK Ljusblå2) Fredrik Lundin 0733137003
P12-32 (Enskede IK Blå 1) Markus Olov Lundin 0707943861
P12-33 (Enskede IK Marin 1) Åsa Peterson 0705367684
P12-34 (Enskede IK Ljusblå1) Fredrik Lundin 0733137003
P12-35 (Enskede IK Lila 1) Anders Falk 0705884427
P12-35 (Enskede IK Grå 1) Katarina Jansson Mercer 0739184926
P11- 9 (Enskede IK Svart 3) Anders Roxström 0727375454
P11-10 (Enskede IK RV 3) Anders Corlin 0768692315
P11-22 (Enskede IK Blå) Tara Cohrs 0734475716
P11-23 (Enskede IK Svart 2) Fredric Gatu 0735062211
P11-24 (Enskede IK Svart 5) Anders Roxström 0727375454
P11-25 (Enskede IK RV 2) Anders Corlin 0768692315
P11-35 (Enskede IK Svart 4) Anders Roxström 0727375454
P11-36 (Enskede IK RV 1) Anders Corlin 0768692315
P11-39 (Enskede IK Svart 1) Fredric Gatu 0735062211
P10- 6 (Enskede IK Svart 1) Jan Erik Backe 0705959510
P10-21 (Enskede IK Blåröd) Daniel Fogelsjöö 0706873087
P10-22 (Enskede IK Vit) Mulugeta Alem
P10-24 (Enskede IK Grå) Fredrik Ståhl
P10-25 (Enskede IK Svart 2) Jan Erik Backe 0705959510
P10-26 (Enskede IK Orange) Tommy Kallberg 0768080135
P10-35 (Enskede IK Lila) Helena Bäckström
P10-36 (Enskede IK Blå) Daniel Fogelsjöö 0706873087
P10-38 (Enskede IK Röd) Niklas Landberg 0765264777
P10-40 (Enskede IK Marin) Johan Andersson
P 9-31 (Enskede IK Grön) Mia Laub
P 9-34 (Enskede IK Svart 1) Marcus Axelryd
P 9-34 (Enskede IK Blå 2) Sam Gustav Ekenkrantz
P 9-35 (Enskede IK Lila) Henrik Stengård 0709187718
P 9-36 (Enskede IK Röd) Peter Lantz 086054290 0707422103
P 9-38 (Enskede IK Vit) Åsa Bard Talborn
P 9-39 (Enskede IK Röd 2) Peter Lantz 086054290 0707422103
P 9-39 (Enskede IK Blå 1) Andreas Madunic 0703460719
P 9-40 (Enskede IK Grå 1) Martin Arfalk
P 9-42 (Enskede IK M10) Per Gustav Fransson
P 9-43 (Enskede IK Svart 2) Marcus Axelryd
P 9-43 (Enskede IK Orange) Peter Fransson 0707663695
P 8-30 (Enskede IK Marin 2) Moa Elisabeth Lund
P 8-31 (Enskede IK Ljusblå) Mathias Malmborg
P 8-32 (Enskede IK Orange) Ulrika Therése Madeleine Pragsten
P 8-33 (Enskede IK Röd) Rye Widell
P 8-34 (Enskede IK Marin 1) Moa Elisabeth Lund
P 8-35 (Enskede IK Svart) Anna Mansson
P 8-36 (Enskede IK Turkos) Hafize Günay Kulbay
P 8-37 (Enskede IK Blå) Fredrik Ylve
P 8-38 (Enskede IK Lila) Siaka Seisay
P13/14:7- B (Enskede IK 1) Stefan Ryderfelt 0704970703
F15- 2C (Enskede IK 2) Mikael Persson 0707334434
F14- 1B (Enskede IK Gul) Mikael Dorch 0703883282
F14- 3B (Enskede IK Röd) Mikael Dorch 0703883282
F13- 1B (Enskede IK 1) Stefan Ryderfelt 0704970703
F13- 2E (Enskede IK 2) Stefan Ryderfelt 0704970703
F12- 7 (Enskede IK Röd) Jörgen Barkselius 0705671473
F12-14 (Enskede IK Vit) Jörgen Barkselius 0705671473
F11- 6 (Enskede IK SV 2) Helena Viktoria Vikström 0705267523
F11- 7 (Enskede IK Blå 1) Malin Molin Hamrebjörk 0700103111
F11-12 (Enskede IK Blå 2) Malin Molin Hamrebjörk 0700103111
F11-13 (Enskede IK SV 1) Helena Viktoria Vikström 0705267523
F10- 1 (Enskede IK Vit) Anders Heurlin
F10- 7 (Enskede IK Grå) Karl Jansson
F10- 8 (Enskede IK Blå) Anders Heurlin
F10- 9 (Enskede IK Grön) Anna Hörlén 0733506753
F 9-10 (Enskede IK Röd) Anna Bodare
F 9-12 (Enskede IK Svart) Anna Bodare
F 9-13 (Enskede IK Blå) Magnus Anclair
F 9-15 (Enskede IK Vit) Anna Bodare
F 8-10 (Enskede IK Zebra) Kay Anders Daniel Skogström
F 8-12 (Enskede IK Orange) Jens Sellrup 086469085 0707422544