Matcher idag - Upplands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
P17 EM-kval 1 2020
Israel - Kazakstan Uppskj.
Sverige - Finland Uppskj.

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Norra Svealand, herr 2020
17:00 IFK Uppsala - Vallentuna BK Lötens IP Konstgräs
OBOS Damallsvenskan 2020
15:00 IK Uppsala Fotboll - Linköpings FC Studenternas
Div 1 Norra Svealand, dam 2020
13:00 Rimbo IF - Västerås BK 30 IP Arkadien 1
P17 Allsvenskan Norra 2020
11:00 IK Sirius FK - IFK Stocksund Johannesbäckskolan Konstgräs
F17 2020 B-serie - Norra Svealand
17:30 Sunnersta AIF - Gefle IF FF Sävja IP Konstgräs
P15 Regional Södra
10:00 IK Sirius FK (P15) - AIK FF (P15) Österängens IP
P2009-28
11:15 Brottby SK 1 - Täby FK 22 Össeby IP 11
P2012- 1
11:00 Brottby SK 1 - Bällsta FF 1 Össeby IP 125
Herr Div 4
12:00 IF VP Uppsala - Brottby SK Ekebydalen IP Konstgräs
13:00 Tärnsjö IF - Månkarbo IF Furuvallen 1
16:00 Rådmansö SK - Procyon BK Rådmansö Schakt Arena 1
Herr Div 5 Norra
13:00 Gimo IF FK - Roslagsbro IF Idrottsgården 1
14:00 Vattholma IF - Börje SK Änglavallen 1
15:00 IK Hinden - Gräsö Norrskedika IF Lännaborg 1
20:00 Palestinska FF - Vaksala SK 2 Studenternas
Herr Div 6 Västra
14:00 Bålsta Sanering FC - Örsundsbro IF Gröna Dalens IP 2
14:00 IF Trikadien - ISUN Lötens IP Konstgräs
14:00 Märsta Syrianska FC - IK Nordia Råbergsvallen Konstgräs
14:00 Storvreta IK 2 - Håbo FF 2 Skogsvallens IP 1
14:00 Uppsala Inter FC - Morgongåva SK Ekebydalen IP Konstgräs
Herr Div 6 Östra
14:00 Edsbro IF - Rö IK Lummevi IP 1
14:00 Harg-Östhammar FF - Hallsta IK Östhammars IP 1
14:00 Lohärads IF - Karlholms GoIF Björkhaga IP 1
16:00 Lemlands IF - Procyon BK 2 Inst. Bengtsböle IP 1
Herr Div 7 Västra
11:00 Enköping City AC - Sigtuna IF FK Korsängen A Konstgräs
11:00 Enköping United FK - IK Sirius FK 2 Fanna IP B-plan
11:00 Fortitudo FC - Enköpings SK FK 2 Lötens IP Konstgräs
11:00 Järlåsa Vittinge FF - IF VP Uppsala 2 Vittinge IP 1
Herr Div 7 Östra
11:00 Almo BK - Gräsö Norrskedika IF 2 Lundaplan 1
11:00 IF Ferro - Harg-Östhammar FF 2 Malmens IP 1
11:00 Olands FF - Rasbo IK 2 Korsängens IP 1
11:00 Roslagsbro IF 2 - Grisslehamns SK Vårlyckan 2
11:00 Väddö IF - Almunge IK Vikingalunden 1
Herr Div 8 Norra
12:00 IK Rex/GUSK - Harbo IF 2 Ottarsborg 1
12:00 Tierp City FC - IK Hinden 2 Vegavallen 1
13:00 Almo/Upplands-Ekeby IF 2 - Österlövsta FF 2 Lundaplan 1
14:00 Tobo/Örbyhus FF - Marma Mehede IF Örbyhus IP 1
16:30 Börje SK 2 - Ärentuna SK 2 Fjälliden 1
17:00 Bälinge IF 3 - SK Iron 2 Bälinge IP Konstgräs
Herr Div 8 Södra
12:00 Söderbykarls IF - Rånäs IF 2 Åbyvallen 1
Dam Div 4
14:00 Bälinge IF 2 - Brottby SK Bälinge IP 2
14:00 Häverödals SK - Tobo/Örbyhus FF Lundåsvallen 1
14:00 IF VP Uppsala - Frösunda SK Ekebyvallen IP 1
14:00 Skuttunge SK - Östervåla IF 2 Movallen 1
14:00 Ullfors IK - Upplands-Ekeby/Olands FF Ringvallen 1
Dam Div 5 Västra
10:30 Tärnsjö IF - Håbo FF 2 Furuvallen 1
15:00 Tierps IF 2 - Storvreta IK Vegavallen 1
16:00 Vaksala SK 2 - SK Iron Årsta IP Konstgräs
16:15 Upsala IF 2 - Örsundsbro IF Ekebyvallen IP 1
Dam Div 5 Östra
12:00 Riala GoIF - Rådmansö SK Lundbyvallen 1
15:00 Jomala IK - Östhammars SK 2 Inst. Vikingavallen 2
16:00 Rosersberg/Sigtuna IF FK - BKV Norrtälje Ansgarsvallen Konstgräs
P19 NAFU
00:00 Bollnäs GIF FF - BK Legend U19 Solrosens IP, Konstgräs
14:00 SK Wigör - IFK Mora FK Odensala IP 1
P16-17 G1
16:00 Unik FK P04 - Unik FK P16-17 Valsätra Konstgräs
17:00 Heby/Morgongåva AIF - GUSK/IK Rex Tegelvallen Konstgräs
P16-17 G2
12:00 Gamla Upsala SK P04 - Olands FF P04 Yrsa IP 1
15:00 Funbo IF - Ullfors/Månkarbo SK Vargspåret IP 1
15:00 Jomala IK - Ullfors/Månkarbo SK Inst. Vikingavallen Konstgräs
P16 Kvalserie
14:00 BKV Norrtälje - Fenix FK Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
14:00 Roslagsbro IF - Upsala IF Vårlyckan 2
P15 A
15:15 IK Sirius FK P05 - FC Arlanda Stenhagens IP Konstgräs
16:30 Fanna BK P05 - Sunnersta AIF Fanna IP B-plan
18:30 Unik FK P15 - Sigtuna IF FK YJ Valsätra Konstgräs
19:00 Bälinge IF U15 - IK Sirius FK Bälinge IP Konstgräs
P15 G1
11:00 Almunge IK P05 - Rimbo IF P05 Gullhagens IP 1
16:30 Riala GoIF P05 - Jomala IK Inst. Lundbyvallen 2
P15 G3
14:00 Harbo IF - Films SK Marmorvallen 1
P14 Höst
09:15 IK Sirius FK - Upsala IF 06 Svart Lötens IP Konstgräs
10:00 BKV Norrtälje P06 Blå - Alsike IF P06 Svart Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
17:00 Storvreta IK P06 Blå - Vaksala SK Skogsvallens IP 2
P14 G2
14:00 Vaksala SK Svart - Knivsta IK Svart Årsta IP Konstgräs
P14 G3
09:30 IK Sirius FK P06 - Håbo FF Svart Fyrisfjäderns IP 1
13:00 IK Fyris - Enköpings SK FK P06 Grön Stenhagens IP Konstgräs
P14 G4
10:00 Gamla Upsala SK Svart - Vaksala SK Gul 1 Yrsa IP 2
11:30 Bälinge IF P06 - Unik FK P06 Bälinge IP Konstgräs
16:00 Gränby FK - Håbo FF Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
P13 A1
10:00 Börje SK P13 - Vaksala SK Svart Fjälliden IP 3
12:00 BKV Norrtälje Röd - Gamla Upsala SK P07 Gul Norrtälje Sportcentrum 3
P13 A2
11:30 Enköpings SK FK P07 Grön - IF VP Uppsala Enavallen D-plan
P13 G1
15:30 Örsundsbro IF P07 - Södra Trögds IK P07 Åvallen 1
16:00 Håbo FF Röd - Knarrbacken FC Blå Futurum 1
P13 G2
16:00 Österlövsta FF - Storvreta IK P07 Röd Sätravallen 1
P13 G3
13:00 Märsta IK P07 - Knarrbacken FC Vit Midgårdsvallen Konstgräs
P13 G4
12:00 Sigtuna IF FK P07 - Fanna BK P07 Vit Ansgarsvallen 2
13:00 IK Sirius FK P07S - Vaksala SK Gul 1 Fyrisfjäderns IP 1
P13 G5
11:15 Olands FF P07 - FC Åland Inst. Korsängens IP 2
14:30 IFK Uppsala - Bälinge IF P07 Österängens IP
P13 G6
09:45 IF VP Uppsala - IK Sirius FK P07E Ekebydalen IP Konstgräs
11:30 Funbo IF P06/07 G - Jomala/IFK Mariehamn Inst. Vargspåret IP 1
F16-17 A
11:30 Danmarks IF - Fanna BK Danelid 1
16:00 Gamla Upsala SK - Upsala IF Yrsa IP 1
F15 G
09:00 Gamla Upsala SK F15 - Unik FK Yrsa IP 1
17:00 Sigtuna IF FK FJ - Enköpings SK UK F05 Ansgarsvallen Konstgräs
F14 G1
14:00 Rasbo IK F06/07 - Östhammars SK Vit Rasbo IP 2
F14 G2
09:30 Bälinge IF F06 - Fanna BK F06 Svart Bälinge IP Konstgräs
12:00 Vaksala SK Gul - Roslagsbro IF F14 Årsta IP Konstgräs
13:30 Sunnersta AIF F06 - Rimbo IF F06/07 Granebergs G4
14:30 Dalkurd/UIF - Östhammars SK Röd Johannesbäckskolan Konstgräs
F14 G3
11:00 Håbo FF - Enköpings SK UK F06 Futurum Konstgräs
16:00 SK Wigör/Knivsta IK F06/07 - Vaksala SK Svart Odensala IP 1
F13 G1
14:00 Storvreta IK F678 - Gamla Upsala SK Skogsvallens IP 2
15:00 Almunge IK 0607 - Vaksala SK Gul Gullhagens IP 1
F13 G2
11:00 Storvreta IK F07 - Heby AIF Skogsvallens IP 2
11:30 IK Fyris F06/07 - Bälinge IF F07 Gul Stenhagens IP Konstgräs
12:00 Österlövsta FF F07/08 - Danmarks IF F07 Vit Sätravallen 1
13:00 Films SK - SK Iron Blå Björkparken 1
F13 G3
11:00 IK Sirius FK F07 - Alsike IF F07 Fyrisfjäderns IP 1
13:00 Enköpings SK UK F07 - Fanna BK F07 Enavallen D-plan
P12 Röd:1
11:00 Upsala IF P08 Svart 1 - Östhammars SK P08 Röd Ekebyvallen IP 3
12:00 Hallsta IK P12 - Vaksala SK Gul 1 Sparbankens IP Konstgräs
14:00 IK Sirius FK P08E - Storvreta IK P08:blå Kronåsen 2
15:00 Olands FF P08 - Gräsö Norrskedika IF Korsängens IP 2
P12 Röd:3
13:00 Almunge IK P08/09 - FC Arlanda P08 Vit Gullhagens IP 1
15:00 Rimbo IF P08 - BKV Norrtälje P08 IP Arkadien 2
P12 Röd:4
10:00 Enköpings SK UK P08 Grön - Upsala IF P08 vit 1 Enavallen D-plan
11:00 Heby AIF - Hagby IK P08 Tegelvallen Konstgräs
12:00 IF VP Uppsala Blå/Oran - Danmarks IF P08 Röd Ekebydalen IP 2
13:00 Hagby IK P08 - Håbo FF Röd Hagby IP 1
P12 Röd:5
10:00 Knarrbacken FC Vit - Sigtuna IF FK P08 Vit Gröna Dalens IP 5
10:30 Alsike IF P08 Svart - IK Sirius FK P08S 1 Alsike Konstgräs
12:00 Sunnersta AIF grön - IK Fyris P07/08 Granebergs G4
P12 Röd:6
16:00 Gamla Upsala SK P08 Gul - Upsala IF P08 vit 2 Yrsa IP 4
16:00 Sunnersta AIF vit - Rosersbergs IK P12 Granebergs G4
P12 Gul
12:00 Fanna BK P08 - Alsike IF P08 Gul Fanna IP C-plan
P11 Röd:1
12:00 Östhammars SK P09 - Upplands-Ekeby/Almo BK Östhammars IP 1
13:30 Strömsbergs IF P09 Svart - Gräsö Norrskedika IF Hedens IP 1
P11 Röd:2
15:00 Strömsbergs IF P09 Vit - Skuttunge SK IK Hinden Hedens IP 1
P11 Röd:3
10:30 Håbo FF Röd - Örsundsbro IF P09 Futurum 2
12:30 Alsike IF P09 Gul - Enköpings SK UK P09 Grön Alsike Konstgräs
15:00 Knarrbacken FC Blå - Fanna BK P09 Svart Gröna Dalens IP 5
P11 Röd:4
10:00 Fanna BK P09 Vit - Enköpings SK UK P09 Gul Fanna IP C-plan
11:30 Märsta IK P09/10 Gul - Knarrbacken FC Röd Midgårdsvallen Konstgräs
12:20 Håbo FF Vit - SK Wigör P09 Futurum 2
12:30 Knivsta IK Svart - Rosersbergs IK P11 Engvallen IP 1
P11 Röd:5
10:00 Knivsta IK Vit - Sunnersta AIF P09 Grön Engvallen IP 1
10:00 Märsta IK P09/10 Svart - Upsala IF P09 Svart Midgårdsvallen Konstgräs
18:00 Vaksala SK Gul 1 - Alsike IF P09 Svart Årsta IP Konstgräs
P11 Röd:6
13:30 Danmarks IF P09 Röd - Unik FK P09 1 Danelid 6
13:30 IK Sirius FK P09S 1 - Roslagsbro IF 1 Fyrisfjäderns IP 2
P11 Röd:7
16:00 SK Iron 2 - Storvreta IK P09:svart Björkvallen 1
P11 Röd:8
10:00 IK Fyris P09 - Gränby FK Stenhagens IP Konstgräs
P11 Röd:9
10:00 Almunge IK P09 - Gamla Upsala SK Vit Gullhagens IP 1
17:00 SK Wigör P11 - FC Arlanda P09 Odensala IP 1
P11 Röd:10
10:00 IF VP Uppsala Orange - Roslagsbro IF 3 Ekebydalen IP 2
13:15 IFK Uppsala Vit - Sunnersta AIF P09 Vit Österängens IP
15:00 IK Sirius FK P09S 2 - Danmarks IF P09 Vit Fyrisfjäderns IP 2
P11 Gul
11:00 Knutby/Edsbro IF - Unik FK P09 Svärdens IP 1
12:00 Rasbo IK P09/10 - Vaksala SK Vit Rasbo IP 1
14:00 Rådmansö SK P09 Vit - Börje SK Rådmansö Schakt Arena 1
P10 Röd:2
12:00 Lagga- Långhundra BK P10 - Morgongåva SK Stenevi IP 2
18:00 Vaksala SK Gul 1 - Upsala IF P10 Gul 1 Årsta IP Konstgräs
P10 Röd:3
10:00 Knarrbacken FC Blå - IK Nordia Gröna Dalens IP 5
11:00 Örsundsbro IF P10 - Alsike IF P10 Gul Åvallen 1
13:10 Håbo FF Röd - Åsunda IF P10 Futurum Konstgräs
P10 Röd:4
10:00 Sigtuna IF FK P10 Blå - Rosersbergs IK P10/11 Ansgarsvallen 4
10:30 Roslagsbro IF P10 Röd1 - Rimbo IF P10 Vårlyckan 4
11:00 SK Wigör P10 - Knivsta IK Svart Odensala IP 1
11:30 Märsta IK Gul - BKV Norrtälje Gul Midgårdsvallen Konstgräs
P10 Röd:5
11:30 Film/IFK D-Ö P10/11 - Vattholma IF P10 Centrala IP 1
12:00 SK Iron 2 - Unik FK Blå 1 Björkvallen 1
13:00 Olands FF P10 svart - Storvreta IK P10 blå Korsängens IP 2
13:30 Bälinge IF P10 Svart - Gamla Upsala SK Gul Bälinge IP Konstgräs
P10 Röd:6
15:00 Fanna BK P10 Vit - Sunnersta AIF P2010 Grön Fanna IP C-plan
15:00 Knarrbacken FC Grön - Unik FK Blå 2 Gröna Dalens IP 5
17:00 Håbo FF Vit - Upsala IF P10 Gul 2 Gröna Dalens IP 4
P10 Röd:7
10:00 Märsta IK Svart - Knivsta IK Vit Midgårdsvallen Konstgräs
10:00 Vaksala SK Gul 2 - Roslagsbro IF P10 Röd2 Årsta IP Konstgräs
15:00 BKV Norrtälje Svart - Almunge IK FP10 Norrtälje Sportcentrum 4
P10 Röd:8
11:15 Upsala IF P10 vit 1 - Alsike IF P10 Svart Tiundaskolan Konstgräs
15:15 Danmarks IF P2010 Svart - IF VP Uppsala Blå Danelid 5
P10 Röd:9
12:00 Sigtuna IF FK P10 Vit - Enköpings SK UK P10 Vit Ansgarsvallen 4
14:00 IF VP Uppsala Orange - Alsike IF P10 Vit Ekebydalen IP 2
P10 Röd:10
13:00 IK Sirius FK P10B - Unik FK grön 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
P10 Gul
10:00 Hagby IK P10 - Strömsbergs IF Hagby IP 4
16:00 Gränby FK - Films SK IFK D/Ö P10/11 Gul Johannesbäckskolan Konstgräs
F12 Röd:1
13:30 Bälinge IF F08 Lag 1 - Unik FK F0708-blå Bälinge IP Konstgräs
15:00 Gamla Upsala SK F08 Gul - Storvreta IK F08:blå Yrsa IP 3
F12 Röd:2
12:00 Fjärdhundra SK F08 - Håbo FF Röd Mellevi IP 1
16:00 Åsunda IF F08 - Enköpings SK UK F08 Grön Borgvallen 2
F12 Röd:3
10:00 Films SK/IFK D-Ö F08 - Funbo IF F08/09 Blå Centrala IP 1
10:30 Vattholma IF - Rasbo IK F08/09 Änglavallen 2
F12 Röd:4
11:30 Rosersbergs IK F12 - Sigtuna IF FK F08/09 Råbergsvallen Konstgräs
12:00 Riala GoIF F08-09 - SK Wigör F08/09 Lundbyvallen 2
F12 Röd:5
17:00 Gamla Upsala SK F08 Svart - Vaksala SK Vit Yrsa IP 3
F11 Röd:1
13:00 Film/IFK D-Ö F09/10 - Storvreta IK F09 blå Centrala IP 1
15:00 Tierps IF F09 - SK Iron Vegavallen 2
16:00 Bälinge IF F09 Gul - Skuttunge/IK Hinden Bälinge IP 4
F11 Röd:2
11:00 BKV Norrtälje F09/10 - Vaksala SK Gul Norrtälje Sportcentrum 5
15:15 Danmarks IF F09 Röd - Håbo FF Röd Danelid 6
F11 Röd:3
14:10 Håbo FF Vit - Enköpings SK UK F09 Futurum 2
15:00 Örsundsbro IF F09 - IF VP Uppsala Åvallen 1
F11 Röd:4
10:00 Vaksala SK Svart - Alsike IF F09 Svart Årsta IP Konstgräs
12:30 Upsala IF F08/09 - Storvreta IK F09svart Tiundaskolan Konstgräs
16:00 Sunnersta AIF F09 - Vreta IF Granebergs G6
F11 Gul
09:45 Börje SK 1 - Vattholma IF Fjälliden IP 4
F10 Röd:1
12:00 Bälinge IF F10 Gul - SK Iron Bälinge IP 4
14:00 Storvreta IK F10 vit - Karlholms GoIF /ÖFF Ärentunaskolans Konstgräs
F10 Röd:2
10:30 Alsike IF F10 Gul - Rosersbergs IK F10 Brunnbyvallen 1
10:30 Riala GoIF F 10-11 - Roslagsbro IF F 10 Lundbyvallen 2
F10 Röd:3
11:00 Vreta IF - Danmarks IF F2010 Röd Vreta IP
12:15 Alsike IF F10 Svart - IK Sirius FK F10 Brunnbyvallen 1
14:00 Sigtuna IF FK F10/11 - Sunnersta AIF F2010 Grön Ansgarsvallen 4
F10 Röd:4
09:30 Bälinge IF F10 Svart - Hagby IK F10 svart Bälinge IP 4
14:00 Gamla Upsala SK Svart - Danmarks IF F2010 Vit Yrsa IP 4
15:00 IF VP Uppsala - Sunnersta AIF F2010 Svart Tiundaskolan Konstgräs