Matcher idag - Södermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-09-21
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
15:00 Nyköpings BIS - Rynninge IK 3 - 1 Rosvalla IP KG A
Div 3 Södra Svealand, herrar
15:00 Enhörna IF - Hargs BK 1 - 1 Friluftsgården, Enhörna
18:00 IFK Eskilstuna - Ängby IF 3 - 1 Tunavallen
Div 1 Södra Svealand, damer
15:00 Triangelns IK - Enskede IK 3 - 1 Tunavallen
16:00 Telge United FF - FC Djursholm 3 - 2 Södertälje Fotbollsarena
P19 Div.1 - Region 4
13:00 Athletic FC Eskilstuna - Enskede IK 2 - 5 Ekängens IP
13:00 Syrianska FC - Degerfors IF 4 - 4 Södertälje Fotbollsarena
P16 Nationell B4
12:00 BK Sport - BK Forward 2 - 0 Ekängens IP A
P16 Nationell B5
11:00 IFK Nyköping - IK Frej Täby FK 3 - 4 Rosvalla KGA
Girls Futsal Cup - Grupp 1
09:40 DFK Värmbol - Adolfsbergs IK 0 - 2 Solnahallen A
14:40 DFK Värmbol - Kungsgårdens SK 1 - 0 Solnahallen B
Division 4 Herrar
15:00 IK Viljan Strängnäs - Nykvarns SK 8 - 2 Vasavallen A
15:00 Katrineholms SK FK - AC Primavera 1 - 3 Backavallen
15:00 Oxelösunds IK - Afrikansk FC 2 - 4 Ramdalens IP
15:00 Runtuna IK - IFK Nyköping 2 - 1 Runavallen
Division 5 Herrar
13:00 Hälleforsnäs IF - BK Sport 2 - 3 Edströmsvallen
15:00 Kvicksunds SK - Hällbybrunns IF 5 - 1 Kvicksunds IP
15:00 Stigtomta IF - Råby-Rönö IF 1 - 3 Stigtomta IP
Division 6 Nordvästra Herrar
13:00 Marsjö-Byle GoIF - Jäders IF 1 - 3 Tisnarvallen
13:00 Stenkvista GoIF - Högsjö BK 2 - 3 Gyllingsvallen
15:00 Näshulta GOIF - Ärla IF U 0 - 5 Ekhammarens Idrottsplats
Division 6 Sydöstra Herrar
15:00 Al Salam SK - IFK Mariefred 7 - 0 Årby IP A
Division 7 Västra Herrar
13:00 Floda IF - Bie GoIF 4 - 2 Flodavallen
13:00 Katrineholms SK FK U - Vingåkers IF 5 - 3 Backavallen
13:00 Valla IF - Björkviks IF 3 - 3 Valla IP
13:00 Österåkers IS - Baggetorps IF 3 - 3 Hagby IP
Division 7 Sydöstra Herrar
16:00 IK Tun - Åkers IF 2 - 3 Rosvalla IP KG B
P 15-16 nivå 3 gr 1
11:00 Athletic FC Eskilstuna P15:2 - Trosa-Vagnhärad SK P-04/05 8 - 1 Skogsängens IP
P 15-16 nivå 3 gr 2
10:30 Katrineholms SK FK P 04/Röd 2 - Hällbybrunns IF VIT 4 - 1 Backavallen
12:00 IFK Nyköping P 04 vit - Åkers IF P 04-05 Rosvalla IP KG B
13:00 Assyriska FF P05 - BK Sport P 05 Gul 3 - 1 Geneta Sportfält
P 14 A-slutspel
14:00 Katrineholms AIK P05 - IFK Nyköping P05 0 - 5 Stalls Backe
16:00 FC Kallfors - Nyköpings BIS P05 4 - 6 Ljungbackens IP
P 14 B-slutspel
13:00 Syrianska FC P13 Röd - IK Viljan Strängnäs P05 Vit 3 - 2 Brunnsängs Idrottsplats
P 14 C-slutspel
15:00 Syrianska FC P13 Gul - Stigtomta IF 12 - 5 Brunnsängs Idrottsplats
P 14 D-slutspel
14:00 Järna SK P05 - Värmbols FC U14 1 - 5 Ljungbackens IP
Pojkar 13 - Grupp 2
10:30 Jäders IF - Eskilstuna City FK P06 3 - 0 Kungsvallen
Pojkar 13 - Grupp 3
10:30 Högsjö BK - Flens IF-Södra P-06 Högsjö Idrottsplats
12:00 Malmköpings IF - Nyköpings BIS P06 Blå 0 - 9 Sparbanksvallen Malmahed
Pojkar 13 - Grupp 4
10:00 Åkers IF P 06-07 - Assyriska FF P06 Svart 3 - 5 Bruksvallen Åker
13:00 Pershagens SK P06 - IK Viljan Strängnäs P06 0 - 5 Pershagens IP
Pojkar 13 A-slutspel
10:30 Triangelns IK P06 Grön - Hargs BK P 06 5 - 4 Mesta IP
Pojkar 13 D-slutspel
11:00 IFK Nyköping P06 - Athletic FC Eskilstuna P13 0 - 4 Rosvalla IP
Pojkar 12 - Grupp 1
14:30 Katrineholms SK FK P 07/2 - Eskilstuna City FK P07 Blå Backavallen
Pojkar 12 - Grupp 2
11:00 IFK Eskilstuna P 07 vit - Hällbybrunns IF Svart Balsta IP
Pojkar 12 - Grupp 3
10:00 Malmköpings IF - Valla IF Sparbanksvallen Malmahed
15:00 IK Tun P07-08 grön - Katrineholms SK FK P 07/1 Enstaberga Idrottsplats
Pojkar 12 - Grupp 4
12:30 Nykvarns SK P 07 Blå/Vit - Syrianska FC P2007-Gul ICA Vallen
Pojkar 11 - Grupp 2
10:30 Katrineholms SK FK P 08/2 - Katrineholms AIK P08 Gul Backavallen
Pojkar 11 - Grupp 3
10:00 Hällbybrunns IF vit/svart P 11 - Nykvarns SK P 08 Vit Gustavsborgs IP
13:00 Skogstorps GOIF P08 - IFK Eskilstuna P08 vit Orrlidens IP
13:30 IFK Mariefred P08 Vit - IK Viljan Strängnäs P08 Vit Hammarens IP
Pojkar 11 - Grupp 4
11:00 Mölnbo IF P-08 - Runtuna IK svart 07-10 Mölnbo Idrottsplats
15:00 Trosa-Vagnhärad SK P-08 - Björnlunda IF 08-09 Häradsvallen
Pojkar 11 - Grupp 5
11:00 Katrineholms AIK P08 Svart - Högsjö BK Stalls Backe
Pojkar 11 - Grupp 6
10:30 Åkers IF P 08 - Nykvarns SK P 08 Blå/Vit Bruksvallen Åker
12:00 IFK Mariefred P08 Blå - Pershagens SK P08 Vit Hammarens IP
12:00 Järna SK P08 Vit - Enhörna IF Pojkar 11 år Ljungbackens IP
14:30 Södertälje FK P08 Svart - Syrianska FC P2008 Gul Östertälje IP
Pojkar 10 - Grupp 3
10:00 Jäders IF P09 Jäders IF - IK Standard P 09/10 Kungsvallen
10:00 Syrianska Eskilstuna IF P-09 - Jäders IF P09 Jäders IF Fröslunda IP
11:00 BK Sport P 09 Svart - IFK Eskilstuna P09 vit Ekängens IP
14:00 Triangelns IK P09 - Kvicksunds SK P09 Triangelborg
Pojkar 10 - Grupp 5
10:00 Stora Sundby GoIF P10 - Banadir IK P09 Hammargärdet
11:00 Värmbols FC 2 - Hälleforsnäs IF Värmbols IP
12:00 Triangelns IK P09 - Malmköpings IF Triangelborg
Pojkar 10 - Grupp 6
11:30 IK Viljan Strängnäs P09 Gul - Järna SK P09 Röd/Vit Larslunda IP
13:00 Södertälje FK P09 Vit - IFK Mariefred P09 Vit Östertälje IP
Flickor 12 - Grupp 1
New Mill Indians SK F07 - Syrianska FC F12 Gul Nykvarns IP
11:00 IK Viljan Strängnäs F07/08 Blå - Pershagens SK F07 Larslunda IP
12:00 Hällbybrunns IF Flickor 12 år - DFK Värmbol 07/08 Gustavsborgs IP
13:00 Eskilstuna United DFF F07 Blå - IFK Mariefred F07 Årby IP
Flickor 12 - Grupp 2
12:30 Mölnbo IF F-07/Järna SK - Gnesta FF 07-08 Mölnbo Idrottsplats
Flickor 11 - Grupp 1
10:00 Enhörna IF F-08/09 gul - Jäders IF F07/08 Jäders IF Friluftsgården, Enhörna
11:30 Eskilstuna United DFF F08 Blå - Triangelns IK Årby IP
Flickor 11 - Grupp 2
10:00 Eskilstuna United DFF F08 Vit - Kvicksunds SK F08 Årby IP
Flickor 10 - Grupp 1
10:00 IK Viljan Strängnäs F09 Blå - Jäders IF F09/10 Larslunda IP
14:00 Hällbybrunns IF - Åkers IF F09-10 Gustavsborgs IP
Flickor 10 - Grupp 2
11:00 IK Tun 09-10 - IK Viljan Strängnäs F09 Vit Enstaberga Idrottsplats
F div 1- 16 år
15:00 Skogstorps GoIF F03-04 - Södertälje FK F03/ Enhörna IF 3 - 0 Orrlidens IP
16:45 New Mill Indians SK F03-04 - Triangelns IK F03 Uppskj. Nykvarns IP
Flickor 14 Div 3 - Grupp 2
11:00 ÄST-/Skogstorps GoIF F05-07 - BK Sport F 05 0 - 4 Orrlidens IP
14:00 IFK Mariefred F05 - New Mill Indians SK F0506 0 - 4 Hammarens IP
Flickor 13 Div 4 - Grupp 1
11:00 IK Viljan Strängnäs F05/06 - Triangelns IK F06-07/ Eskilstuna United DFF 1 - 2 Larslunda IP
12:00 Syrianska Eskilstuna IF F06 - Nykvarns SK F 06 Blå Fröslunda IP
15:00 Eskilstuna United DFF F06 - DFK Värmbol 06 Årby IP
Flickor 13 Div 4 - Grupp 2
12:00 Enhörna IF F06/07 - Hargs BK F 06/07 Friluftsgården, Enhörna
13:00 IK Tun - Järna SK F0607 6 - 1 Enstaberga Idrottsplats
P div 1- 17 år
12:00 IFK Mariefred P03 - Pershagens SK 02 1 - 0 Hammarens IP