Tabell och resultat - Herr Div 8 Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-19 19:00 Hallsta IK 2 - Alsike IF 5 - 2 Sparbankens IP 2
2019-06-17 19:00 Rasbo IK 2 - IK Sirius FK 2 1 - 1 Rasbo IP 1
2019-06-16 17:45 Riala GoIF 2 - IF Vesta 5 - 3 Lundbyvallen 1
2019-06-16 15:00 Jomala IK 2 - Rasbo IK 2 2 - 7 Markusböle 1
2019-06-16 15:00 Ärentuna SK 2 - Unik FK 3 6 - 1 Ärentuna IP 1
2019-06-14 19:00 Alsike IF - Ärentuna SK 2 4 - 0 Alsike Konstgräs
2019-06-10 20:15 Alsike IF - IF Vesta 5 - 5 Alsike Konstgräs
2019-06-09 18:30 Unik FK 3 - Hallsta IK 2 1 - 3 Valsätra Konstgräs
2019-06-08 14:30 Jomala IK 2 - Riala GoIF 2 1 - 2 Vikingavallen 2
2019-06-06 13:30 IK Sirius FK 2 - Ärentuna SK 2 6 - 2 Lötens IP Konstgräs
2019-06-03 19:00 Hallsta IK 2 - IK Sirius FK 2 3 - 2 Sparbankens IP Konstgräs
2019-06-02 13:00 IF Vesta - Unik FK 3 3 - 1 Österängens IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Riala GoIF 2 8 5 3 0 29-14 15 18 4 4 0 0 20-6 14 12 4 1 3 0 9-8 1 6
Rasbo IK 2 7 4 2 1 25-8 17 14 3 1 2 0 7-4 3 5 4 3 0 1 18-4 14 9
IK Sirius FK 2 8 4 2 2 23-13 10 14 3 2 1 0 13-6 7 7 5 2 1 2 10-7 3 7
Hallsta IK 2 7 4 1 2 16-14 2 13 4 3 1 0 12-7 5 10 3 1 0 2 4-7 -3 3
Alsike IF 8 4 1 3 18-20 -2 13 4 2 1 1 10-6 4 7 4 2 0 2 8-14 -6 6
IF Vesta 7 3 1 3 21-24 -3 10 3 2 0 1 9-8 1 6 4 1 1 2 12-16 -4 4
Ärentuna SK 2 7 1 1 5 10-20 -10 4 4 1 1 2 8-9 -1 4 3 0 0 3 2-11 -9 0
Unik FK 3 7 1 1 5 10-23 -13 4 3 1 0 2 5-6 -1 3 4 0 1 3 5-17 -12 1
Jomala IK 2 7 1 0 6 8-24 -16 3 5 1 0 4 7-17 -10 3 2 0 0 2 1-7 -6 0
Järlåsa Vittinge FF Utgått
Åsunda IF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-23 16:00 Unik FK 3 - Rasbo IK 2 Valsätra Konstgräs
2019-06-23 18:00 IF Vesta - Hallsta IK 2 Österängens IP
2019-06-30 11:15 Ärentuna SK 2 - Jomala IK 2 Ärentuna IP 1
2019-08-04 11:00 Rasbo IK 2 - Jomala IK 2 Rasbo IP 1
2019-08-10 15:30 Rasbo IK 2 - Alsike IF Rasbo IP 1
2019-08-11 11:10 IK Sirius FK 2 - Jomala IK 2 Stenhagens IP Konstgräs
2019-08-11 13:00 IF Vesta - Ärentuna SK 2 Österängens IP
2019-08-12 19:00 Riala GoIF 2 - Hallsta IK 2 Lundbyvallen 1
2019-08-17 14:00 Ärentuna SK 2 - Hallsta IK 2 Ärentuna IP 1
2019-08-18 14:15 IK Sirius FK 2 - Riala GoIF 2 Lötens IP Konstgräs
2019-08-18 15:00 Jomala IK 2 - Unik FK 3 Vikingavallen 2
2019-08-19 19:00 Rasbo IK 2 - IF Vesta Rasbo IP 1