Tabell och resultat - Herr Div 8 Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-19 19:00 Rasbo IK 2 - IF Vesta 4 - 0 Rasbo IP 1
2019-08-18 14:15 IK Sirius FK 2 - Riala GoIF 2 8 - 0 Lötens IP Konstgräs
2019-08-12 19:00 Riala GoIF 2 - Hallsta IK 2 3 - 1 Lundbyvallen 1
2019-08-11 13:00 IF Vesta - Ärentuna SK 2 3 - 1 Österängens IP
2019-08-11 11:10 IK Sirius FK 2 - Jomala IK 2 1 - 1 Stenhagens IP Konstgräs
2019-08-10 15:30 Rasbo IK 2 - Alsike IF 7 - 0 Rasbo IP 1
2019-08-04 11:00 Rasbo IK 2 - Jomala IK 2 6 - 2 Rasbo IP 1
2019-06-30 11:15 Ärentuna SK 2 - Jomala IK 2 2 - 4 Ärentuna IP 1
2019-06-23 18:00 IF Vesta - Hallsta IK 2 3 - 4 Österängens IP
2019-06-23 16:00 Unik FK 3 - Rasbo IK 2 1 - 9 Valsätra Konstgräs
2019-06-19 19:00 Hallsta IK 2 - Alsike IF 5 - 2 Sparbankens IP 2
2019-06-17 19:00 Rasbo IK 2 - IK Sirius FK 2 1 - 1 Rasbo IP 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Rasbo IK 2 11 8 2 1 51-11 40 26 6 4 2 0 24-6 18 14 5 4 0 1 27-5 22 12
Riala GoIF 2 10 6 3 1 32-23 9 21 5 5 0 0 23-7 16 15 5 1 3 1 9-16 -7 6
IK Sirius FK 2 10 5 3 2 32-14 18 18 5 3 2 0 22-7 15 11 5 2 1 2 10-7 3 7
Hallsta IK 2 9 5 1 3 21-20 1 16 4 3 1 0 12-7 5 10 5 2 0 3 9-13 -4 6
IF Vesta 10 4 1 5 27-33 -6 13 5 3 0 2 15-13 2 9 5 1 1 3 12-20 -8 4
Alsike IF 9 4 1 4 18-27 -9 13 4 2 1 1 10-6 4 7 5 2 0 3 8-21 -13 6
Jomala IK 2 10 2 1 7 15-33 -18 7 5 1 0 4 7-17 -10 3 5 1 1 3 8-16 -8 4
Ärentuna SK 2 9 1 1 7 13-27 -14 4 5 1 1 3 10-13 -3 4 4 0 0 4 3-14 -11 0
Unik FK 3 8 1 1 6 11-32 -21 4 4 1 0 3 6-15 -9 3 4 0 1 3 5-17 -12 1
Järlåsa Vittinge FF Utgått
Åsunda IF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-21 19:00 Hallsta IK 2 - Rasbo IK 2 Sparbankens IP Konstgräs
2019-08-25 11:15 Alsike IF - Jomala IK 2 Alsike Konstgräs
2019-08-25 17:00 Hallsta IK 2 - IF Vesta Sparbankens IP Konstgräs
2019-08-25 18:00 Riala GoIF 2 - Ärentuna SK 2 Lundbyvallen 1
2019-08-25 18:00 Unik FK 3 - IK Sirius FK 2 Valsätra IP 1
2019-08-31 12:00 Rasbo IK 2 - Ärentuna SK 2 Rasbo IP 1
2019-08-31 15:45 IK Sirius FK 2 - Alsike IF Lötens IP Konstgräs
2019-09-01 15:00 Jomala IK 2 - IF Vesta Vikingavallen 2
2019-09-01 18:00 Unik FK 3 - Riala GoIF 2 Valsätra Konstgräs
2019-09-06 19:00 Alsike IF - Unik FK 3 Brunnbyvallen 1
2019-09-08 11:30 Hallsta IK 2 - Jomala IK 2 Sparbankens IP Konstgräs
2019-09-08 14:00 IF Vesta - IK Sirius FK 2 Österängens IP