Spelprogram - P17 Allsvenskan Norra - vår

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Mars
2019-03-30 14:00 Skiljebo SK - Vasalunds IF 1 - 1 35 Hamre 15 (konstgräs)
2019-03-30 14:00 Djurgården - GIF Sundsvall 1 - 1 48 Kaknäs 2
2019-03-30 15:30 IFK Lidingö FK - AIK FF 2 - 1 Lidingövallen 2
2019-03-31 12:00 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FK 0 - 2 47 Grimsta IP 1
2019-03-31 13:00 Umeå FC Akademi - FC Djursholm 0 - 1 151 Umeå Energi Arena SOL
2019-03-31 18:00 IK Sirius FK - Bele Barkarby FF 6 - 3 76 Lötens IP Konstgräs
2019-03-31 18:30 Älvsjö AIK FF - Hammarby IF FF 1 - 2 100 Älvsjö IP 1
April
2019-04-05 19:30 Vasalunds IF - IF Brommapojkarna 0 - 2 135 Skytteholms IP 3
2019-04-06 13:00 FC Djursholm - Älvsjö AIK FF 0 - 4 60 Djursholms IP 2
2019-04-06 16:00 IK Frej Täby FK - IFK Lidingö FK 4 - 1 155 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-04-06 18:00 Bele Barkarby FF - Umeå FC Akademi 2 - 0 55 Strömvallen 1
2019-04-07 12:00 Djurgården - Umeå FC Akademi 1 - 0 59 Hjorthagens IP 1
2019-04-07 16:00 Hammarby IF FF - Skiljebo SK 3 - 0 Hammarby IP 1
2019-04-07 17:00 GIF Sundsvall - IK Sirius FK 3 - 2 56 NP3 Arena
2019-04-12 20:00 Vasalunds IF - IK Frej Täby FK 1 - 2 65 Skytteholms IP 3
2019-04-13 12:45 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF 6 - 0 Grimsta IP 1
2019-04-13 14:00 Umeå FC Akademi - GIF Sundsvall 5 - 0 Nolia 1
2019-04-13 14:00 Djurgården - IFK Lidingö FK 4 - 0 Kaknäs 2
2019-04-13 18:30 IK Sirius FK - AIK FF 1 - 4 46 Lötens IP Konstgräs
2019-04-14 14:00 Skiljebo SK - FC Djursholm 0 - 1 30 Hamre 15 (konstgräs)
2019-04-14 15:00 Älvsjö AIK FF - Bele Barkarby FF 1 - 3 25 Älvsjö IP 1
2019-04-18 14:00 IFK Lidingö FK - IK Sirius FK 1 - 3 55 Lidingövallen 2
2019-04-18 17:00 IK Frej Täby FK - Djurgården 2 - 3 60 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-04-19 14:00 GIF Sundsvall - Älvsjö AIK FF 3 - 1 84 NP3 Arena
2019-04-20 15:00 AIK FF - Umeå FC Akademi 5 - 1 77 Skytteholms IP 1
2019-04-20 16:00 Hammarby IF FF - Vasalunds IF 5 - 0 Hammarby IP 1
2019-04-22 15:30 FC Djursholm - IF Brommapojkarna 3 - 6 150 Djursholms IP 2
2019-04-22 17:00 Bele Barkarby FF - Skiljebo SK 3 - 2 65 Strömvallen 1
2019-04-26 20:00 Vasalunds IF - FC Djursholm 2 - 2 150 Skytteholms IP 3
2019-04-27 16:00 Älvsjö AIK FF - AIK FF 1 - 4 55 Älvsjö IP 1
2019-04-27 16:00 Umeå FC Akademi - IFK Lidingö FK 1 - 1 157 Umeå Energi Arena SOL
2019-04-27 16:00 Hammarby IF FF - IK Frej Täby FK 6 - 0 75 Hammarby IP 1
2019-04-28 12:00 IF Brommapojkarna - Bele Barkarby FF 5 - 1 78 Grimsta IP 1
2019-04-28 14:00 Skiljebo SK - GIF Sundsvall 1 - 0 Hamre 15 (konstgräs)
2019-04-28 17:00 IK Sirius FK - Djurgården 1 - 2 100 Lötens IP Konstgräs
Maj
2019-05-01 14:00 IFK Lidingö FK - IF Brommapojkarna 0 - 1 67 Lidingövallen 2
2019-05-01 18:00 AIK FF - Djurgården 3 - 1 100 Skytteholms IP 1
2019-05-04 13:00 FC Djursholm - Hammarby IF FF 2 - 2 59 Djursholms IP 2
2019-05-04 16:45 AIK FF - Skiljebo SK 4 - 0 Skytteholms IP 1
2019-05-05 14:00 Bele Barkarby FF - Vasalunds IF 3 - 1 70 Strömvallen 1
2019-05-05 17:00 IFK Lidingö FK - Älvsjö AIK FF 2 - 2 70 Lidingövallen 2
2019-05-05 17:00 IK Frej Täby FK - IK Sirius FK 2 - 3 68 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-05-05 18:00 GIF Sundsvall - IF Brommapojkarna 1 - 4 43 NP3 Arena
2019-05-10 20:00 Vasalunds IF - GIF Sundsvall 0 - 1 Skytteholms IP 3
2019-05-11 13:00 FC Djursholm - IK Frej Täby FK 1 - 1 88 Djursholms IP 2
2019-05-11 16:00 Umeå FC Akademi - IK Sirius FK 2 - 4 69 Umeå Energi Arena SOL
2019-05-11 16:00 Hammarby IF FF - Bele Barkarby FF 6 - 0 40 Hammarby IP 1
2019-05-12 12:00 IF Brommapojkarna - AIK FF 4 - 0 69 Grimsta IP 1
2019-05-12 14:00 Skiljebo SK - IFK Lidingö FK 3 - 1 56 Hamre 1
2019-05-12 15:00 Älvsjö AIK FF - Djurgården 2 - 3 120 Älvsjö IP 1
2019-05-18 15:00 AIK FF - Vasalunds IF 6 - 0 65 Skytteholms IP 3
2019-05-18 18:00 IK Frej Täby FK - Umeå FC Akademi 1 - 4 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-05-19 12:45 IF Brommapojkarna - Umeå FC Akademi 4 - 0 30 Grimsta IP 1
2019-05-19 13:00 IK Sirius FK - Älvsjö AIK FF 4 - 3 45 Österängens IP
2019-05-19 14:00 Bele Barkarby FF - FC Djursholm 2 - 1 50 Strömvallen 1
2019-05-19 17:00 Djurgården - Skiljebo SK 2 - 1 Kaknäs 2
2019-05-19 18:00 GIF Sundsvall - Hammarby IF FF 1 - 6 57 NP3 Arena
2019-05-25 13:00 FC Djursholm - GIF Sundsvall 3 - 2 55 Djursholms IP 2
2019-05-25 16:00 Älvsjö AIK FF - Umeå FC Akademi 2 - 2 45 Älvsjö IP 1
2019-05-25 16:00 Hammarby IF FF - AIK FF 2 - 1 110 Hammarby IP 1
2019-05-26 12:00 IF Brommapojkarna - Djurgården 4 - 1 69 Grimsta IP 1
2019-05-26 14:00 Bele Barkarby FF - IK Frej Täby FK 1 - 2 Strömvallen 1
2019-05-26 16:00 Vasalunds IF - IFK Lidingö FK 2 - 4 Skytteholms IP 2
2019-05-29 18:00 Skiljebo SK - IK Sirius FK 1 - 3 Hamre 1
2019-05-29 18:30 AIK FF - IK Frej Täby FK 2 - 0 25 Skytteholms IP 1
2019-05-29 20:15 IFK Lidingö FK - Hammarby IF FF 1 - 5 76 Lidingövallen 2
Juni
2019-06-01 12:30 Umeå FC Akademi - Skiljebo SK 0 - 3 50 Umeå Energi Arena SOL
2019-06-01 16:00 GIF Sundsvall - Bele Barkarby FF 1 - 2 NP3 Arena
2019-06-01 16:45 AIK FF - FC Djursholm 3 - 0 60 Skytteholms IP 1
2019-06-02 13:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna 2 - 5 Lötens IP Konstgräs
2019-06-02 14:00 IK Frej Täby FK - Älvsjö AIK FF 1 - 1 85 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-06-02 15:00 Djurgården - Vasalunds IF 5 - 1 Kaknäs 2
2019-06-07 20:00 Vasalunds IF - IK Sirius FK 1 - 4 30 Skytteholms IP 3
2019-06-08 13:00 FC Djursholm - IFK Lidingö FK 1 - 1 55 Djursholms IP 2
2019-06-08 13:00 Hammarby IF FF - Djurgården 1 - 2 67 Hammarby IP 1
2019-06-08 14:00 Skiljebo SK - Älvsjö AIK FF 1 - 1 95 Hamre 1
2019-06-08 17:00 GIF Sundsvall - IK Frej Täby FK 2 - 3 57 NP3 Arena
2019-06-09 14:00 Bele Barkarby FF - AIK FF 0 - 2 50 Strömvallen 1
2019-06-12 20:15 IFK Lidingö FK - Bele Barkarby FF 3 - 4 55 Lidingövallen 2
2019-06-14 19:00 Djurgården - FC Djursholm 4 - 0 65 Kaknäs 2
2019-06-15 16:45 AIK FF - GIF Sundsvall 6 - 1 100 Skytteholms IP 1
2019-06-16 13:00 IK Sirius FK - Hammarby IF FF 0 - 2 43 Lötens IP Konstgräs
2019-06-16 15:00 Älvsjö AIK FF - IF Brommapojkarna 2 - 3 45 Älvsjö IP 1
2019-06-16 15:00 Umeå FC Akademi - Vasalunds IF 1 - 0 103 Tegstunets IP
2019-06-16 16:00 IK Frej Täby FK - Skiljebo SK 3 - 4 55 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-06-19 16:00 GIF Sundsvall - IFK Lidingö FK 3 - 2 NP3 Arena
2019-06-19 16:00 Hammarby IF FF - Umeå FC Akademi 4 - 0 Hammarby IP 1
2019-06-19 20:00 Bele Barkarby FF - Djurgården 2 - 4 75 Strömvallen 1
2019-06-20 14:00 FC Djursholm - IK Sirius FK 2 - 3 47 Djursholms IP 2
2019-06-20 16:00 IF Brommapojkarna - Skiljebo SK 2 - 1 30 Grimsta IP 1
2019-06-20 16:00 Vasalunds IF - Älvsjö AIK FF 4 - 3 42 Skytteholms IP 1