Kontakta oss

Kansli

Anders Winberg

Kanslichef

Tel: 018-4306071
Mobil: 0703963258
E-post: anders@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Kanslichef
Ekonomi
Anläggningsfrågor

Dick Olsson

Tävlingskonsulent

Tel: 018-4306075
E-post: dick@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Tävlingsansvarig

Thomas Lundqvist

Domarkonsulent

Tel: 018-4306072
E-post: domare@upplandsff.se
Webbplats:

Då fotbollen just nu är pausad så jobber jag endast några timmar om dagen.
Vill helst att ni mailar mig om det är något. Om ni måste prata med mig så maila mig och be mig ringa upp er så gör jag detta så fort som möjligt.

Ansvarsområde:
Domaransvarig
Bestraffningsärenden

Martin Möller

Utvecklingskonsulent

Tel: 018-4306074
Mobil: 0722-257054
E-post: martin@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Spelarutbildning
Skola

Fanny Lundgren

Fotbollsutvecklingskonsulent

Tel: 018-4306073
E-post: fanny@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Fotbollsskolan
Tränarutbildning
Spelformsutbildning
Evenemang

Johanna Larsson

Föreningsutvecklare/Kommunikation

Tel: 018-4306078
E-post: johanna@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Diplomerad förening
Fotbollens spela, lek och lär
Fotboll Fitness/GåFotboll
Kommunikation
AOOB
Evenemang

Chasmine Wahlberg

Barnfotbollskonsulent (Tjänstledig)

Tel: 018-4306076
E-post: chasmine@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Barnfotboll upp till 12 år
Fotbollens Spela Lek och Lär

Pär Jansson

Ekonomi

Tel: 018-4306077
E-post: ekonomi@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Ekonomi

Lotta Törnkvist

Projektanställd

Tel: 018-4306079
E-post: lotta@upplandsff.se

Ansvarsområde:
Upplandsbygd

Styrelse

Linus di Zazzo

Ordförande

Mobil: 070-955 72 59
E-post: linus.di.zazzo@gmail.com

Jonas Nyberg

Vice ordförande

E-post: jonas.nyberg@tierp.se

Åsa Sandgren Åkerman

Ledamot

Mobil: 070-3557664
E-post: asa.akerman@gmail.com

Johan Richt

Ledamot

Mobil: 072-3886510
E-post: Johan.richt@gmail.com

Per Sjöberg

Ledamot

Mobil: 070-5641517
E-post: persa711@gmail.com

Sara Jöngren

Ledamot

E-post: sarajongren@gmail.com

Helen Lott

Ledamot

E-post: helen.lott@hotmail.se

Anders Winberg

Kanslichef

Tel: 018-4306071
Mobil: 0703963258
E-post: anders@upplandsff.se

Verkställande utskott (VU)

Linus di Zazzo

Ordförande

Mobil: 070-955 72 59
E-post: linus.di.zazzo@gmail.com

Jonas Nyberg

Vice ordförande

E-post: jonas.nyberg@tierp.se

Anders Winberg

Kanslichef

Tel: 018-4306071
Mobil: 0703963258
E-post: anders@upplandsff.se

Tävlingskommittén (TK)

Johan Richt

Ordförande i kommittén

Mobil: 072-388 65 10
E-post: Johan.richt@gmail.com

Ansvarsområde: Ordförande i TK.
Att leda verksamheten i kommittén.

Håkan Strömbergh

Ledamot

Mobil: 073-658 22 10
E-post: haakansprivat@gmail.com

Ansvarsområde: Ledamot i DK och DpN.
Rapporterar till TK om DK.

Charlotte Eriksson

Ledamot

Mobil: 070-620 21 53
E-post: lotta@forsmarksskola.se

Ansvarsområde: Projektledare.
Utredning seriepyramid Herr.
Att leda tillsatt grupp med representanter från föreningarna.

Leif Nilsson

Ledamot

Tel: 018-55 03 90
E-post: leifnilsson2013@bredband.net

Ansvarsområde: Ordf. i Disciplinnämnden.
”Back-up” till SvFF.
Leder DpN och rapporterar till TK.

Johan Nyström

Ledamot

Mobil: 070-207 28 77
E-post: jnys@live.se

Ansvarsområde: Futsalansvarig.
Ansvarar över frågor som rör Futsal och dess utveckling i tävlingsfrågor.

Catharina Strömstedt

Ledamot

Mobil: 070-881 41 14
E-post: catharinastromstedt@yahoo.se

Ansvarsområde: Ungdomsfotbollsansvarig.
Ansvarar över frågor som rör ungdomsfotboll och dess utveckling i tävlingsfrågor.

Dick Olsson

Tävlingskonsulent

Tel: 018-430 60 75
E-post: dick@upplandsff.se

Disciplinnämnd (DpN)

Leif Nilsson

Ordförande

Tel: 018-55 03 90
E-post: leifnilsson2013@bredband.net

Håkan Strömbergh

Ledamot

Mobil: 0736-58 22 10
E-post: haakansprivat@gmail.com

Per Korpås

Ledamot

E-post: perkorpas@hotmail.com

Bengt Sörndal

Ledamot

E-post: bengt.soerndal@se.pwc.com

Hanna Nordquist

Ledamot

E-post: hanna.nordquist@hotmail.com

Louise Hammarbäck

Ledamot

E-post: louisehammarback@hotmail.com

Christer Söderberg

Ledamot

E-post: soderberg@Advokatbolaget.net

Dick Olsson

Tävlingskonsulent

Tel: 018-4306075
E-post: dick@upplandsff.se

Thomas Lundqvist

Domarkonsulent

Tel: 018-4306072
E-post: domare@upplandsff.se

Domarkommittén (DK)

Per Sjöberg

Ordförande

Mobil: 070-5641517
E-post: persa711@gmail.com

Håkan Strömbergh

Ledamot

Mobil: 0736-58 22 10
E-post: haakansprivat@gmail.com

Anna Nyström

Ledamot

E-post: anna.nystrom@svenskfotboll.se

Soran Khalid

Ledamot

Mobil: 0739913128
E-post: soran.yarwaessi@gmail.com

Camilla Roll Hellemarck

Ledamot

E-post: roll.camilla@outlook.com

Haris Curovac

Ledamot

Mobil: 0735027980
E-post: haris.curovac@hotmail.com

Ansvarsområde: Futsal

Thomas Lundqvist

Domarkonsulent

Tel: 018-4306072
E-post: domare@upplandsff.se

Ansvarsområde: Adj. tjänsteman

Fotbollsutvecklingskommittén (FUK)

Åsa Sandgren Åkerman

Ordförande

Mobil: 0703557664
E-post: asa.akerman@gmail.com

Thomas Folkesson

Ledamot

Tel: 070-9624236
E-post: latofo@live.se

Henrik Förlin

Ledamot

Mobil: 073-981 35 70
E-post: henrikforlin@hotmail.com

Fanny Lundgren

Fotbollsutvecklingskonsulent

Tel: 018-4306073
E-post: fanny@upplandsff.se

Martin Möller

Utvecklingskonsulent

Tel: 018-4306074
Mobil: 0722-257054
E-post: martin@upplandsff.se

Föreningskommittén (FK)

Helen Lott

Ordf.

E-post: helen.lott@hotmail.se

Peter Sporrong

Ledamot

Mobil: 0704568187
E-post: petersporrong@hotmail.com

Johanna Larsson

Föreningsutvecklare

Tel: 018-4306078
E-post: johanna@upplandsff.se

Spelarutbildare

Stefan Nilsson

Spelarutbildningsansvarig Pojk

Tel: 070-7450794
E-post: stefan@upplandsff.se

Lovisa Delby

Spelarutbildningsansvarig Flick

Mobil: 0707480442
E-post: lovisa@upplandsff.se

Sekret utskott

Linus di Zazzo

Ordförande

Mobil: 070-955 72 59
E-post: linus.di.zazzo@@gmail.com

Anders Winberg

Kanslichef

Tel: 018-430 60 71
Mobil: 0703963258
E-post: anders@upplandsff.se

Revisorer

Sune Johansson

Tel: 018-68 10 00

Sture Jansson

Tel: 018120614
E-post: jansson.sture@telia.com

Valberedning

Jan Grattback

Ordförande

Mobil: 072-5186648
E-post: grattbacksjanne@gmail.com

Kristina Lamberg

Ledamot

Tel: 018-39 17 81

Carina Lundberg

Ledamot

E-post: carina.l@gusk.nu

Lasse Hedström

Ledamot

Mobil: 0705-297297
E-post: hedstromlasse5@gmail.com

Kursinstruktör

Thomas Folkesson

Distriktsinstruktör (DI)

Tel: 070-9624236
E-post: latofo@live.se